Floida Kërpaçi: Shqipëria duhet të kthehet në shtet social, qeveria të garantojë ndihmën ekonomike për të gjitha familjet në nevojë

  Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi, në fjalën e saj gjatë bashkëbisedimit me studentët e Shkencave Sociale për ndihmën ekonomike, ka deklaruar se problemi nis pikërisht te transparenca. Sipas saj, ky është një ndër problemet më madhore të skemës së re të ndihmës ekonomike. Kërpaçi thekson se nuk ka shtet social. Nuk…

Nora Malaj: Problematikat e skemës ekonomike, ndihmë grupeve vulnerabël

  Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj, ka qenë e pranishme ditën e sotshme  në bashkëbisedimin e realizuar me studentët e Shkencave Sociale në lidhje me problematikat e ndihmës ekonomike. Malaj i kushtoi një rëndësi të madhe varfërisë, njerëzve në nevojë, kategorive vulnerabël, por gjithashtu edhe problematikave që hasen te të rinjtë sot. ‶Qëllimi…

Të rinjtë: Kjo qeveri po tregon se nuk ka asnjë qëllim të luftojë skamjen dhe varfërinë

  LRI zhvillon një bashkëbisedim me studentët e Shkencave Sociale me temë “Ndihma ekonomike, një e drejtë e munguar”  Lëvizja Rinore për Integrim zhvilloi ditën e sotshme një tryezë bashkëbisedimi me studentët e Shkencave Sociale të Universitetit të Tiranës me temë “Ndihma ekonomike, një e drejtë e munguar”. Në këtë tryezë diskutimi rreth skemës se re të ndihmës ekonomike ishin të pranishme deputetet e Lëvizjes Socialiste për Integrim Nora Malaj dhe…

Eltjon Halimi: Papunësia dhe varfëria, boll me fasada, por duhen projekte reale për qytetarët e Tiranës

Kryetari i Grupit të Këshilltarëve të LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Eltjon Halimi, në një intervistë të dhënë për televizionin “Faxnews”, është shprehur se  këshilltarët e LSI-së gjithnjë kanë mbrojtur interesat e qytetarëve të kryeqytetit dhe janë të vendosur ta bëjnë çdo ditë të punës së tyre. Halimi mbledhja e fundit e Këshillit Bashkiak…

Endrit Braimllari: Kryeministri i drogës dhe i varfërisë del sot para artistëve dhe bën moral

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari me anë të një statusi në Facebook ka reaguar mbi takimin informuaes mbi projektin e teatrit të ri që ka zhvilluar kryeministri Rama me artistët. Sipas Braimllarit Rama, të cilin ai e cilëson si kryeministri i drogës dhe i varfërisë, u ka bërë moral artistëve. Braimllari shkruajti…

Klajda Gjosha: Raporti i BERZH për investimet e huaja, një kambanë alarmi për situatën në të cilën ndodhet Shqipëria

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha me anë të një statusi në Facebook, ka reaguar mbi raportin e BERZH në Shqipëri për investimet e huaja. Sipas Gjoshës, situata është shumë serioze duke qenë se vendi ndodhet në periudhën më të keqe përsa i përket investimeve të huaja. REAGIMI I PLOTË: Raporti i fundit…

Petrit Vasili: Prokuroria të bëjë Vettingun e koncesioneve, që po rrënojnë ekonominë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një postimi i ka bërë thirrje prokurorisë që të vendosi në zbatim Vetting-un e koncesioneve. Vasili ka denoncuar mungesën e transparencës së dhënies së koncesioneve nga qeveria, duke dhënë kështu alarmin se ekonomia shqiptare është drejt një kolapsi. “Prokuroria duhet të bëjë me urgjencë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al