Petrit Vasili: Banka Botërore thotë që Reforma e energjisë elektrike dëmtoi të varfërit dhe kryeministri rri e vështron

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se të varfërit dhe shtresat në nevoje po përballen me mbijetesën dramatike të pamundur dhe kryeministri rri e vështron. Më poshtë statusi i plotë: Banka Botërore thotë që Reforma e energjisë elektrike dëmtoi të varfërit dhe…

Erisa Xhixho: Nuk do lejojmë që fëmijët tanë të bëhen përdorues dhe trafikantë droge se Kryeministrit tonë i duket kjo gjë Trendy

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar ashpër ndaj një lajmi për një gjimnazist në Tiranë që është arrestuar nga Policia duke shpërndarë lëndë narkotike në ambjentet e një shkolle të mesme në kryeqytet. Xhixho e konsideroi këtë lajm shumë alarmant, ndërkohë që thekson se kjo situatë është denoncuar prej 6 muajsh nga…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al