Monika Kryemadhi: Shqiptarët janë pa drejtim, ndaj çdo ditë të ngremë zërin për hallet dhe bukën e tyre të përditshme

  Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për emisionin Real Story të gazetarit Sokol Balla në Vizion Plus Znj.Kryemadhi sapo jeni kthyer nga Lezha në një vizitë ku keni takuar jo thjesht banorët e zonave… Duke qenë kryetare e një partie që është në opozitë e cila ka marrë një pozicion të hapur jo…

Floida Kërpaçi: Fëmijët e familjeve Shqiptare janë nën presionin dhe efektin e drogave të forta.Drogave që ka lejuar qeveria të shiten lirisht në shkolla, lokale, lagje.

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se të rinjtë shkojnë në shkollë për të mësuar dhe marrë DIJE, jo për të mësuar të drogohen! “Papërgjegjshmëri totale nga ana e qeverisë që e sheh dhe e trajton këtë situatë si normale.”- shkruan Kërpaçi. Më poshtë statusi…

Endrit Braimllari: Qeveria e drogës, për të larguar vëmendjen nga debati mbi ndihmën ekonomike dhe varfërinë ku e ka cuar vendin, nxjerr lajme për largimin e këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë Fier

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se LSI po ndjek nga afër dhe po përgatit një dosje voluminoze për aktet korruptive dhe lidhjet e Armando Subashit me krimin e organizuar, duke e favorizuar dhe ndihmuar që në kohën kur ka qenë gjyqtar. Më…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al