Kejdi Mehmetaj: Drejtësia në këtë vend ka marrë fund edhe është e gjitha e kapur në kthetrat e Edi Ramës

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj në një prononcim për mediat pas përfundimit të gjyqit për protestuesit kuksian ka reaguar ashpër kundër vendimit për mbajtjen në burg të 4 kuksianëve duke thënë se politika i ka futur kthetrat e saj në drejtësi dhe se ky ishte një vendim politik jo vendim i drejtësisë…

Petrit Vasili: Kryeministri urren banorët e Verrisë në Fier të kërcënuar nga kanceri dhe mbron inceneratorët.

Pas daljes live nga Fieri të kryeministrit Rama ku ky i fundit tha se projekti i ndërtimit të inceneratorit do të realizohet së shpejti, ka reaguar ashpër kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Vasili ka shkruar se injoranca dhe ligësia e kryeministrit është shfaqur ditën e sotme në formë kriminale, në momentin që…

Monika Kryemadhi: Pabesia dhe frika e Edi Ramës vazhdojnë të mbajnë në mënyrë krejtësisht antiligjore në burg protestuesit kuksianë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar kundër vendimit të Gjykatës për mbajtjen në burg të 4 kuksianëve, duke thënë se i gjithë ky proces është antiligjor. Kryemadhi ka theksuar se ky është një show i kryeministrit, ndërsa ka shtuar se pabesia dhe frika e tij vazhdojnë të mbajnë në qeli protestuesit…

Edmond Panariti: Për socialistët arritje në bujqësi vazhdon të mbetet rritja e eksporteve

Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar në lidhje me analizën gjashtë mujore të ministrit aktual Niko Peleshi ditën e sotme të zhvilluar përpara Grupit Parlamentar Socialist. Panariti i ka bërë thirrje pasardhësit të tij që të heshtë, pas raporteve që ky i fundit publikoi për vitin 2018.   Postimi i plotë: Për socialistët, arritjet…

Luan Rama: Absurdi i një feste dhe negociatat e paçelura

  Deputeti Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama anë të një postimi ka treguar se Shqipëria po feston para kohe për hapjen e negociatave me BE-në, teksa shton se të gjitha këto ‘festime’ janë absurde. Rama ka shkuar se të gjitha këto dalje publike janë pa lidhje për sa kohë që nuk e kemi të…

Petrit Vasili:Kuvendi i Shqipërisë diskuton për integrimin e Shqipërisë, as kryeministri Rama dhe as ministri i integrimit Bushati nuk janë në Kuvend.

Kreu i Grupit Parlametar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook kundër kryeministrit Rama dhe ministrit Bushati. ” Integrimi për këta është hall ndërsa për shqiptarët aspiratë.”- shkruan Vasili. Më poshtë postimi i plotë:  Kuvendi i Shqipërisë diskuton për integrimin e Shqipërisë, as kryeministri Rama dhe as ministri i integrimit…

Monika Kryemadhi: Kushti i Bashkimit Europian për të hapur negociatat përmblidhet në një fjali: të largohet Edi Rama.

Fjala në Kuvend e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi Dhënia e rekomandimit për hapjen e negociatave është padyshim një lajm i mirë për shqiptarët. Madje është shumë i bukur dhe momenti kur të gjitha mediat së bashku e transmetonin në një kohë reale këtë lajm bashkë me vizitën e të ardhurëve nga…

Nora Malaj: Arsimi është i të gjithëve e përtej poltikës, ndaj duhet të gjithë të investojmë për edukimin dhe integrimin e shoqërisë sonë drejt familjes europiane!

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se bashkë me lajmin e mirë për rekomandimin pozitiv për Shqipërinë ka pasur dhe  tre lajme të tjera të këqija rreth fushës së arsimit. Më poshtë postimi i plotë: Një lajm i mirë dhe tre lajme të këqija që…

Shezai Rrokaj: Faktet flasin vetë se kush e ka dashur dhe ka punuar parreshtur për integrimin.

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook rreth rekomandimit pozitiv për Shqipërinë. “Edhe pse u përpoq në dukje ta trajtonte Rekomandimin për çeljen e negociatave si arritje të shqiptarëve dhe të gjithë klasës politike në vend, kryeministri nuk ngurroi sërish të ‘shkelmonte’ opozitën se paskësh bërë të pamundurën…

Monika Kryemadhi: Rekomandimi, nuk ka vend për vetekënaqesi, por për përgjegjësi për të reflektuar dhe zbatuar detyrimet që janë në raport

Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, në televizionin “Faxnews” Znj. Kryemadhi sot keni takuar, si pjesë e grupit opozitar, shefen e diplomacisë së Bashkimit Evropian, znj.Mogherini. Së pari, a e konsideroni një lajm të mirë çeljen e negociatave me Shqipërinë, bazuar dhe në Progres-Raportin, që është publikuar me këtë rast dhe a mendoni se…

Petrit Vasili: Kryeministri prokuror për ish ministrin e brendshëm,por i pavarur për kuksianët. Si s’ka turp.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se që prokuroria është kapur nga kryeministri dhe është kthyer në zyrë në kryeministri këtë e di gjithë bota,por sinqeriteti i kryeministrit është vetëdemaskues. Më poshtë postimi i plotë: Kryeministri prokuror për ish ministrin e brendshëm,por i pavarur për kuksianët.Si s’ka turp. Kryeministri sot në sy të  Mogerinit për  ish-ministrin e tij të  brendshëm thotë…

Monika Kryemadhi: Kemi marrë një lajm të madh për integrimin, por tashmë përgjegjësitë janë më të mëdha se më përpara

Ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin i dorëzoi kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi Progres-Raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë. Në këtë takim, kryetarja e LSI-së, Kryemadhi shoqërohej dhe nga ish-ministrja e Integrimit, deputetja e LSI-së Klajda Gjosha. Kryemadhi gjatë ditës së sotme u takua dhe me shefen e Politikave të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Në…

Petrit Vasili: Kryeministri prokuror për ish-ministrin e Brendshëm, por i pavarur për kuksianët.Si s’ka turp!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit Rama në takimin me shefen e Punëve të Jashtme të BE, Federica Mogherini. Vasili ka shkruar se kryeministri është kthyer në Prokuror përsa i përket dosjes së ish-ministrit të Brendshëm, ndërkohë që për burgosjen e protestuesve të Rrugës së…

Monika Kryemadhi: Opozita bashkëkontribuese për procesin. Qeveria të realizojë detyrat për luftën kundër krimit dhe drogës

Prononcimi I Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi pas takimit me Shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Frederica Mogherini Duke pasur parasysh falenderimet për të gjithë punën që ka bërë Komisioni Europian për ti dhënë një dritë jeshile Shqipërisë për herë të dytë, pra mbas vitit 2016, ne kemi përsëri një dritë jeshile që…

Luan Rama: Rrahman Parllaku, fitimtari i tri kohëve

Nga Luan Rama Në 99-vjetorin e lindjes: FITIMTARI I TRI KOHEVE… Jeta prej heroi e Gjeneral Rrahman Parllakut. Sot “Heroi i Popullit”, Gjeneral Rrahman Parllaku mbush 99 vjet jetë; jetë në luftë e përpjekje pafund, jetë në sakrifica e privacione, jetë në tri epoka e tri kohë, jetë prej partizani e luftëtari antifashist, jetë prej…

  • Publikuar tek kategoria Sociale

Erisa Xhixho: Rekomandimi i dytë i KE për hapjen e negociatave me BE është meritë e shqiptarëve

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me rekomandimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë drejt BE, duke e cilësuar këtë arritje si meritë e shqiptarëve. Sipas Xhixhos, LSI ka luajtur një rol kyç në këtë proces duke treguar një politikë ndyshe ku interesat e vendit janë mbi çdo interes…

Shezai Rrokaj Rekomandimi për çeljen e negociatave është lajm i gëzueshëm për shqiptarët, por edhe përgjegjësi e madhe për ta

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me rekomandimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë në BE, ndërsa ka treguar se është mjaft i lumtur për këtë fakt. Rrokaj ka shkruar se ky lajm është fryt i dëshirës dhe përpjekjes së shqiptarëve, të cilët zgjodhën…

Floida Kërpaçi: Prishja e konsensusit për Ligjin e Strehimit Social i shërben vetëm hajdutërisë qeveritare

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për integrim, Floida Kërpaçi me anë të një postimi ka sulmuar qeverinë, pasi kjo e fundit ditën e sotme pa praninë e opozitës ka miratuar Ligjin e Strehimit Social. Kërpaçi këtë veprim të qeverisë e ka cilësuar si një mbledhje rrufe, e cila ka ndihmuar maxhorancën ta miratonte ligjin në mbështetje…

Vasili: Maxhoranca, antikonsensus edhe ditën e raportit pozitiv të Bashkimit Europian

Deklarata për media nga Kryesia e Kuvendit e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Jemi në këtë komunikim së bashku me ju, pikërisht për një zhvillim më të fundit, zhvillim I papritur, por sigurisht një zhvillim skandaloz, dhe tepër I rëndë për klimën e funksionimit të parlamentarizmit në Shqipëri, të konfliktualitetit të egër…

Petrit Vasili: Kryeministri përgjegjësi i vetëm për ngadalësimin e integrimit europian.

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, shprehet se Kryeministri Edi Rama është politikani që ka përgjegjësi për mos integrimin e vendit në BE. Në një koment në Facebook, Vasili shprehet se në vitin 2016 Shqipëria e mori një rekomandim pozitiv për negociata, por ishte keqqeverisja e Edi Ramës, ajo që e la vendin pas…

Klajda Gjosha: LSI e pozicionuar qartësisht pro integrimit. Protestat kundër arrogancës qeverisëse, varferisë dhe mjerimit të qytetarëve

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha e ftuar në Report TV ka folur në lidhje me gjendjen e agravuar mes opozitës dhe maxhorancës, duke thënë se mielli i hedhur në Parlament ishte si simbol kundër arrogancës qeverisëse, varferisë dhe mjerimit të qytetarëve. Sakaq Gjosha ka thënë se hapja e negociatave me BE duhet ndarë nga dialogjet…

Spahiu: Rama asgjë për minatorët, vetëm videokonferenca me gënjeshtra dhe mashtrime për ta

Deklarata e Deputetit të LSI-së, Përparim Spahiu për mediat.  Dy ditë më parë një 37 vjeçar humbi jetën tragjikisht në galeritë e Bulqizës. Pa ditë më parë një tjetër u vra aksidentalisht në atë të Klosit. 6 minatorë janë vrarë në 6 muajt e fundit në galeritë e këtyre zonave. Këto fatkeqësi bëhen akoma  dhe më të rënda…

Klevi Pojana: Vetëm një njeri që ka frikë nga e vërteta pasi e di që është fajtor, zgjedh virtualitetin për tu përballur me qytetarët e vendit të tij.

Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar  me anë të një postimi në Facebook rreth çështjes së statusit së minatorit dhe videokonferencës që kryeministri organizoi ditën e sotme me ta. “Vetëm një njeri që ka frikë nga e vërteta pasi e di që është fajtor, zgjedh virtualitetin për tu…

Luan Rama: Mbajtja në burg e kuksianëve – krim shteteror!

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar me anë të postimi në faqen e tij në Facebook pas pamjeve filmike ku vërtetohet se protestuesit kuksianë janë arrestuar në mënyrë të paligjshme. “Policia, prokuroria dhe gjykata kanë kryer një krim shtetëror me mbajtjen në burg të 11 kuksianëve të pafajshëm, protestues në “Rrugën e Kombit”.-shkruan Rama.…

Petrit Vasili: Prokuroria është nga sonte nën akuzë për rrëmbimin natën të qytetarëve kuksianë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Prokuroria e Përgjithshme e komanduar nga zyrat e kryeministrisë ka treguar publikisht kapjen e saj të plotë ajo tashmë është thjesht një mashë e mjerë në duart e qeverisë. Më poshtë reagimi i plotë: Prokuroria…

Petrit Vasili: Kryeministri qep gojën për bombardimet në Siri sepse në Amerikë drejton Trump dhe jo Sorrosi.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Kryeministri që komenton çdo budallëk të mundshëm me të gjithë fuqinë e mundshme dhe me të gjithë cektesine e mundshme,ka qepur gojën për bombardimet, që SHBA udhehoqi në Siri. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri…

Klevi Pojana: Kam disa pyetje se po të flas, do plas!

Nënkryetari i LRI, Klevi Pojana ka postuar në faqen e tij në Facebook një shkrim ku shprehet se mënyra sesi shteti shqiptar i trajton qytetarët e tij është e padrejtë të paligjshme dhe pa logjikë. Më poshtë postimi i plotë: KAM DISA PYETJE SEPSE PO TË FLAS DO TË PLAS! A i keni parë skenat…

Përparim Spahiu: Ngushëllime familjeve të minatorëve që humbën jetën dhe thirrje për protestë gjithë minatorëve, deri në miratimin e Statusit.

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku i drejtohet dy deputetëve socialistë të qarkut Dibër të cilët votuan kundër statusit të minatorit. Gjithashtu Spahiu shpreh ngushëllimet për dy viktimat të cilët humbën jetën në Klos dhe Bulqizë dhe  bën thirrje minatorëve për protestë deri në miratimin e statusin…

Luan Rama: Nga Skrapari po nisim një proces riorganizimi tërësor të LSI-së

Zv. Kryetari I LSI-së, Luan Rama takim me strukturat e LSI-së, në Skrapar.  Zv. Kryetari I LSI-së, Luan Rama i shoqëruar nga deputetët e LSI-së Nasip Naço dhe Silva Caka zhvilluan sot një takim me strukturat e LSI-së, në Skrapar. Gjatë fjalës së tij në këtë takim Luan Rama tha se Skrapari është referencë krenarie për LSI-në dhe ne revanshi politik nuk I tremb dot qytetarët e Skraparit.  “Nuk është e rastit që LSI këtu është forcë e parë, ka qenë forcë e parë, është  dhe sa të ketë njerët që i thonë vetes skraparlinj këtu LSI, do të jetë gjithmonë forcë e parë sepse ajo që bashkon LSI me njerëzit e Skraparit mbi të gjitha është dashuria për atdheun dhe respekti për njeri– tjetrin. Ne e kemi skraparin referencë të vlerave tona më të mira. E kemi Skraparin simbolin tonë më të mirë dhe këtë nuk e them për metaforë dhe as për demagogji por sepse realisht kështu është. Këta harrojnë që nuk kanë lindur dhe nuk do të lindin kurrë burra, pavarësisht frekuencës së burrërisë së tyre që të mund të trembin dhe të mund të frikësojnë skraparlinjtë. Prandaj LSI ka nisur këtë proces diskutimi edhe debati, edhe njohje më të thelluar të situatës  në të gjithë Shqipërinë nga Skrapari.Kjo është qasja demokratike në një shoqëri demokratike, ta pranosh protestën. I gjithë ky proces, ne prandaj jemi këtu, është për të qenë në krah të njëri-tjetrit dhe solidar me njëri-tjetrin dhe për tu bërë bashkë. Për tu bërë bashkë, për ti thënë ndal keqqeverisjes, arrogancës, abuzivizmit, shpërdorimit dhe sjelljes kriminale të qeverisjes ndaj qytetarëve shqiptarë.” Tha zëvendëskryetari I LSI-së Luan Rama.  Burimi: (integrimi.al/T.I)…

Petrit Vasili: Amerika e Trump është tashmë sërish Amerika e madhe, që vepron dhe që udhëheq aksionin botëror të vendosjes së paqes dhe rendit demokratik kudo në botë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet në mbështetje të ndërhyrjes ushtarake të SHBA, Francës e Britanisë ndaj arsenalit kimik të regjimit kriminal të Asadit. “Aksioni në Siri reflekton shumë më gjerë dhe politika e jashtme amerikane dha një mesazh shume të fortë shprese…

LSI në bazë, Endrit Braimllari: Goditja që të rinjtë do ti japin Ramës do të jetë tipike siç të rinjtë i kanë dhënë çdo diktatori

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka zhvilluar një takim me strukturat e LSI-së në Korçë. Braimllari shprehet me anë të një postimi në Facebook se forca dhe zemra e LSI janë të rinjtë që çdo ditë e më shumë janë të vendosur për të luftuar këtë fatkeqësi kombëtare që ka vetëm një emër,…

Deklaratë e Lëvizjes Socialiste për Integrim

Deklaratë e Lëvizjes Socialiste për Integrim  Lëvizja Socialiste për Integrim mbështet ndërhyrjen në Siri të vendeve aleate si Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Francës dhe Britanisë së Madhe.   Ne besojmë se iniciativa e Presidentit Donald Trump është në mbrojtje të të drejtave të njeriut dhe të sigurisë ndërkombëtare, si dhe një akt për t’i dhënë fund regjimit diktatorial dhe veprimeve barbare kundër njerëzimit.   Burimi:(integrimi.al/E.P)…

Përparim Spahiu: Kryeministri nuk e dinte që ishte në Parlament, kur përdori atë fjalor banal, ka menduar që është me miqtë e vet

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu i ftuar në Ora News është prononcuar për sjelljen e kryeministrit Rama në Parlament kohët e fundit, një sjellje që opozita e ka cilësuar si të pahijshme duke e bojkotuar shumë dhunshëm në seancën e djeshme. Spahiu ka ironizuar fjalorin e përdorur nga kryeministri duke thënë se…

Luan Rama: Koha e rinisë dhe Edi Rama përballë

Deputeti i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Luan Rama me anë të një postimi ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama, duke shkruar se protestat e zhvilluara kohët e fundit e kanë frikësuar shumë atë, duke shtuar se frika e pushtetit ka fytyrën e prangave. Luan Rama e ka dënuar rëndë aktin e policisë për shoqërimin në komisariat…

Petrit Vasili: Mosbindja civile pa kthim është kërkesë e qytetarëve

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ftuar ditën e sotme në FaxNews ka folur për të gjitha protestat dhe organizimet që opozita po zhvillon kundër kryeministrit Rama. I pyetur për ‘mosbindjen civile’, Vasili ka paralajmëruar se mosbindja është një lëvizje pa kthim për sa kohë që është e kërkuar nga qytetarët. Nuk…

Klevi Pojana: Shoqërimi dhe presioni që Edi Rama bëri mbi të rinjtë tregon vetëm frikën e narkokryeministrit që e urren fjalën e lirë.

Nënkryetari i LRI-së, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në faqen e tij në Facebook rreth protestës së të rinjve sot në Surrel. Pojana shprehet se diktatura mavi është në gramat e fundit prandaj policia e urdhëruar, ajo pjesë e mbetur që ende nuk është në kërkim nga trafiku i drogës, ushtron dhunë…

Petrit Vasili: Faqe e zezë e policisë arreston të rinjtë jo trafikantët.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook rreth ndalimeve që policia e shtetit bëri sot në protestën në Surrel nga të rinjtë. Vasili shprehet se  kush mbeshtet drogën nuk arrestohet nga policia,kurse ata që ngrihen kundër taksave i arreston policia e gangstereve. Më poshtë postimi…

Floida Kërpaçi: Protestat sapo kanë nisur dhe mos të harrojnë që Shqipëria u përket të rinjve dhe ne do të luftojmë për të rinjtë për kauzat e tyre, për problemet e qytetarëve

Pas lajmit se deputetja e LSI Floida Kërpaçi dhe kryetari i FRPD Belin Këlliçi u shoqëruan në komisariat pasi i vendosën traun shtëpisë së kryeministrit Rama, ka ardhur edhe reagimi i parë nga ata.  Në një lidhje direkte nga llogaritë e tyre në rrjetet sociale, Këlliçi dhe Kërpaçi kanë thënë se protesta e sotme ishte…

Floida Kërpaçi: Nuk do të lejojmë Edi Ramën dhe oligarkët që ai ju shërben të pushtojnë Shqipërinë

Deputetja e Lëvizjes Socialistë për Integrim, Floida Kërpaçi në një deklaratë për mediat nga shtëpia e kryeministrit Rama në Surrel, ka thënë se kjo protestë e sotme ishte një simbolikë për ti treguar Ramës se trau do t’a bëjë atë të vuajë njëlloj si qytetarët kuksjanë. Kërpaçi është shprehur se në asnjëllojë mënyre nuk do…

Floida Kërpaçi: Kjo qeveri prodhon koncensione vetëm për një grusht njerëzish dhe mjerim dhe varfëri për qytetarët

Intervista e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi, e ftuar në televizionin ‘Report Tv’, është shprehur se kjo qeveri e ka çuar vendin në një humnerë shumë të rrezikshme dhe nuk ka asnjë përgjigje për problematikat më të mëdha që kanë sot shqiptarët. “Nuk kanë asnjë lloj…

Petrit Vasili: Kryeministri është krenar që atij dhe të tijve u punojnë veç instiktet në Parlament, veprojnë e qeverisin pa vetëdije

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka sulmuar kryeministrin Rama duke i thënë se ky i fundit vepron dhe qeveris pa vetëdije. Vasili ka ironizuar Ramën e ka shkruar se kryeministri është i sinqertë, ndërsa ngatërron botën e njerëzve me të kafshëve. POSTIMI I PLOTË: Kryeministri është krenar…

Gjesti i ministrit Bushati, Kejdi Mehmetaj: Porosi e Ramës, nuk pati asnjë provokim nga opozita

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, ishte e ftuar në studion e ‘Fax News’, ku ka folur për gjendjen e jashtëzakonshme të protestës së opozitës në seancën e djeshme në Kuvend. Sipas saj, parlamenti nuk mund të funksionojë kur nuk respektohen rregullat, apo kur rregullat nuk respektohen njësoj për të gjithë. “Ne i…

Petrit Vasili: Skenari Sorosit mori përgjigjen vrastare…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka komentuar letrën e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla drejtuar Kongresit Amerikan  në maj të vitit 2017, dhe reagimin e Ambasadiorit amerikan Donald Lu, lidhur me pretendimet që ngriheshin në këtë letër. Vasili tha se përgjigja e Ambasadorit Lu ishte shteruese dhe vrastare për ata që deshën të krijonin…

Silva Caka: Një ministër i Jashtëm që ofendon me fjalë rrugësh dhe godet opozitën, është fytyra më e shëmtuar e një qeverie që nuk përballon dot të vërtetat

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka me anë të një postimi ka dënuar rëndë veprimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati pasi ky i fundit lagu opozitën me ujë. Sipas Cakës, ministri Bushati i mbrojtur nga Garda e Republikës ka ofenduar dhe goditur opozitën, duke e cilësuar këtë sjellje të tij si fytyrën…

Monika Kryemadhi: Rama i pari që duhet të përjashtohet nga salla e Kuvendit. Tu kërkojë të falur shqiptarëve

Pas përfundimit të seancës Parlamentare, Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat është shprehur se është e padrejtë që përjashtohen vetëm deputetët e opozitës dhe jo ministri i Ramës, Ditmir Bushati, i cili ka qëlluar me ujë mbi opozitarët që hidhnin letra. Ky është teatri i radhës, shëmtira e Gramoz Ruçit dhe…

PETRIT VASILI: KUSH JA MBYLL SYTË FREEDOM HOUSE??

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se zgjedhjet e 25 qershorit u blenë haptas nga droga dhe krimi i qeverisë. Më poshtë statusi i plotë: Kush ja mbyll sytë Freedom House?? Zgjedhjet e 25 qershorit ishin një turp i demokracisë. LSI nuk…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Petrit Vasili: Grupi vendosi unanimisht pjesëmarrjen në seancën e nesërme të Parlamentit për të qenë pikërisht në sallë ballë për ballë me kryeministrin

Deklarata për media e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili Grupi parlamentar i Lëvizje Socialiste për Integrim zhvilloi mbledhjen e tij dhe mori disa vendime shumë të rëndësishme. Së pari grupi vendosi unanimisht pjesëmarrjen në seancën e nesërme të parlamentit për të qenë pikërisht në sallë ballë për ballë me kryeministrin, pikërisht atë…

Panariti: Të  vendosur kundër ekonomisë klienteliste që po zbraz vendin dhe varfëron shqiptarët. 

Konferenca për shtyp e Deputetit të LSI-së, Edmond Panariti  I gjithë reagimi qytetar dhe protestat e ditëve te fundit kundër tarifave, taksave dhe tatimeve, janë jo vetëm për opozitën, por mbi te gjitha për intelektualet e këtij vendi, profesionistët , sipërmarrësit e thjeshtë, shtresat në nevojë, pensionistët dëshmia më e qartë e një modeli te gabuar ekonomik te zhvillimit. Dëshmia se si  një qark I shkurtër dhe i mbyllur klientele, zhvat dhe përdor fondet publike te krijuara nga taksat te cilat rëndojnë vetëm mbi shpinën e shtresave me te varfra dhe te diskriminuara të shoqërisë se këtij vendi. Ky model zhvillimi ka vetëm një rezultante, kolapsi ekonomik, polarizim, rritje te varfërisë, braktisje masive te vendit  nga shqiptarët. Shqipëria renditet ne vendet e para për numrin e azil kërkuesve, por edhe te emigranteve qe duan te lënë shtetësinë shqiptare ne vendet ku emigrojnë.  Kjo ne vetvete flet shume qarte se për ku jemi drejtuar dhe se ku po përfundojmë . Bujqësia e cila është dega me e madhe prodhuese e ekonomisë së vendit, përgatitet të  financohet nga skema të cilat nxjerrin jashtë  loje, fermerët e vegjël të mesëm, bujqit dhe blegtoret e varfër, të cilët ndodhen në nevojë urgjente për mbështetje me fonde  dhe favorizon vetëm te mëdhenjt dhe të fuqishmit. Mesazhi qe jepet është qartë, të mëdhenjtë të gëlltisin te vegjlit , duke i shndërruar këta te fundit ne rastin me te mire ne punëtore me mëditje, sigurisht nëse latifondistët dhe landlordet e rinj do kenë nevojë për ti punësuar. Madje kjo ne qëndrimin zyrtar te qeverise konsiderohet edhe si mekanizmi I konsolidimit te tokës bujqësore dhe I zgjerimit të sipërfaqes.   Por nëse zgjerimi I tokës bujqësore dhe konsolidimi I sipërfaqeve të fragmentuara të bujqësisë shqiptare do të bëhet sipas këtij modeli duke hedhur në emigracion dhe në mjerim me qindra fermerë të vegjël dhe të pambrojtur atëherë ky model I konsolidimit të tokës bujqësore ne nuk na duhet.  Propozimi ynë është ky, fondet e mbështetjes financiare për fermerët blegtorët, bujqit  kalojnë si mbështetje direkte për ta. Ndërsa Sipërmarrja e madhe bujqësore të mbështetet me kredi të favorshme, sepse për këtë qellim qeveria shqiptare nënshkroi marrëveshjen me Bankën Europiane për rindërtim dhe zhvillim duke vendosur në dispozicion një  fond garancie  që kishte për qëllim sidomos mbështetjen me kredi të favorshme të sipërfaqes së mesme dhe të madhe . Ndërsa fondet, grantet, paratë e dhuruara duhet të shkojnë vetëm për fermerët për bujqit e varfër të cilët kanë nevojë të qëndrojnë në këmbë në mënyrë që mos të braktisin bujqësinë, fshatin dhe vendin ku kanë lindur. Vetëm në këtë mënyrë ne do të krijojmë një substrat të një ekuilibri social I cili është prishur tashmë rëndë dhe po e çon vendin drejt një polarizimi të rrezikshëm.  Për sa I takon zgjerimit te sipërfaqes dhe luftës kundër fragmentimit të tokës, pozicioni ynë është shumë I qartë, kjo mund të bëhet vetëm nëpërmjet bashkimit të fermerëve duke I mbështetur ata direkt me grante  dhe duke i orientuar drejt tregut në raport me kërkesat e këtij të fundit. Kjo nuk mund të bëhet duke I gëlltitur duke I asgjesuar ata në emër të zgjerimit të sipërfaqes sepse kjo do…

Petrit Vasili: Kryeministër shkollëpak dhe i lig që urren popullin e tij nuk e meriton Shqipërinë për atdhe

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar ashpër kundër kryeministrit Rama. Vasili ka shkruar se një kryeministër që e krahason popullin me organet e mashkullit, është një jabanxhi i ligë në tokën që nuk i përket.   REAGIMI: Kryeministër shkollëpak dhe i lig që urren popullin e…

Petrit Vasili: Qeveria asgjeson biznesin e vogël për llogari të oligarkëve dhe për ti përzënë shqiptarët nga atdheu.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeverisë ja tha shumë qartë FMN,që nuk duhet ta aplikoje TVSH për biznesin e vogël. Por qeveria e përbuz edhe FMN pasi është kokë e këmbë në shërbim të oligarkëve. Më poshtë statusi i plotë:…

Edmond Panariti: LSI është kundër bujqësisë së latifondeve

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se po qe se zgjerim dhe konsolidim i tokës bujqësore, do të thotë ta lësh bujqësinë në duart e një grushti landlordesh,LSI është kundër! Më poshtë statusi i plotë: LSI është kundër bujqësisë së latifondeve !! Po qe se…

Nora Malaj: Sot dhe çdo ditë jam në krahë të protestuesve , si e drejtë Kushtetuese për një të ardhme të sigurt, pa frikëra dhe pa u stepur , kur lufton për kauzën e drejtë të qytetarëve të tu dhe vendit tënd.

Deputetja e LSI-së,Nora Malaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se sot biznesi i vogël një zēri protesoi për krizën ekonomike që ka përfshirë vendin Më poshtë statusi i plotë: Bizneset në protestë! Sot nga ora 11.00-12.00 të gjitha bizneset në rrugën e Durrësit ulën qepenat! I ulën për t’u…

Përparim Spahiu: Qeveria ka vënë në vështirësi falimentimi biznesin gjoja të vogël por për mua më të madhin.

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se janë pikërisht bizneset e vogla që mbajnë barrën kryesore të punësimit në çdo vënd e ku çdo qeveri do tregohej mjaft e kujdesshme me Ta. Më poshtë statusi i plotë: Qeveria ka vënë në vështirësi falimentimi biznesin gjoja…

Klajda Gjosha: Biznesi sot ka gjithë të drejtën të protestoj dhe të kërkoj atë çka po i merret çdo ditë, nëpërmjet taksave dhe gjobave që vendosen pa mëshirë.

Deputetja e LSI-së,Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se biznesi i vogël duhet të protestoj jo vetëm për ekzistencën e tij jetike por edhe për mbrojtjen e konsumatorit, duke i dalë në krah qytetarëve. 20% TVSH do të thotë të paguash më shumë në një kohë kur rritje…

Silva Caka: Jemi bashkë me kolegët e PD në mbështetje te çdo tregtari, i cili sot tregon solidaritet dhe mungesë frike për të ulur qepenat dhe për të protestuar

Deputetja e LSI Silva caka nga protesta e zhvilluar te tregu ushqimor është shprehur se Lëvizja Socialiste për Integrim, ka bërë propozimet e saj për rritjen e kufirit të aplikimit të TVSH-se ne në 5 milione lekë, por Oligarkia është e pangopur dhe do të hajë edhe thërrimet e fundit që mbeten në tavolinë. Më…

Petrit Vasili: Qytetarët kuksianë u rrëmbyen natën nga policia, pse hesht Komisioni I Helsinkit, Avokati i Popullit dhe veçanërisht BE në Tiranë?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka treguar se është shumë i zhgënjyer nga të gjitha autoritetet ndërkombëtare në lidhje me arrestimin e protestuesve të Rrugës së Kombit. Sipas Vasilit, asnjëri nga të gjitha organizatat e huaja që operojnë në vendin tonë nuk ka reaguar, ndërsa ka shtuar…

Arben Derhemi: Projekti i Teatrit kombëtar nuk lindi si dëshirë e qeverisë për të rindërtuar Teatrin. Lindi si dëshirë për të vjedhur një pronë dhe për ta bërë kullë

  Fjala e aktorit Arben Derhemi, gjatë takimit me Kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe artistët. Çështja e parë është çështja e artit dhe kulturës sepse nëpërmjet shkatërrimit të artit dhe kulturës ai po shkatërron inteligjencën e këtij kombi, identitetin kombëtar të këtij kombi dhe në momentin që bën këtë ai ka për borxh të…

Robert Budina: Nga LSI morëm garanci për përfshirjen e artistëve në politikat për rritjen strategjike të buxhetit të artit dhe kulturës

Fjala e Robert Budinës, gjatë takimit me Kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe aktorët. Jemi një grupim artistësh të cilët janë të shqetësuar për shembejn e Teatrit Kombëtar. Dhe shembjen e Teatrit Kombëtar nuk e shohim thjesht si një shëmbje ndërtese, e shohim për më tepër si një simbolikë. Me shembjen e tij fillon shembja…

Petrit Vasili: Prokuroria përfundimisht kundër popullit dhe është bërë si zyrë e narkoqeverisë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se prokuroria e bëri zgjedhjen e saj që të jetë gjymtyrë e qeverisë dhe instrument i saj kundër popullit,kundër të drejtë, kundër ligjit.  Më poshtë statusi i plotë: Prokuroria përfundimisht kundër popullit dhe është bërë si…

Monika Kryemadhi: Gëzuar e për shumë vjet Pashkët!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar Pashkët për të gjithë besimtarët ortodoks me anë të një statusi në Facebook. “Kjo ditë e triumfit të së mirës mbi të keqen, e jetës mbi vdekjen, na kujton se nuk është thjesht një simbolikë, por në fakt, duhet të jetë qëllimi i kujtdo.”-shkruan Kryemadhi.   Më poshtë…

Luan Rama: Ilirian Zhupa, ky Magelan i shpirtit njerëzor.

Ilirian Zhupa, ky Magelan i shpirtit njerëzor. Nga Luan Rama Si në të gjithë krijimtarinë e vet poetike të botuar së fundmi, edhe me poemën “Qielli im”, Ilirian Zhupa na sjell tre dëshmi fondamentale, e po aq ekzistenciale për poezinë shqipe. E para është vazhdimësia kualitative e një standardi poetik të prekur më parë prej…

PROTESTUESJA KËRKONTE NDIHMË PËR TA IDENTIFIKUAR, REAGON RRUFESHËM I RIU: TË TREGOJ KUSH JAM (E PLOTË)

Emanuela Pepkola Zaimi, themeluese e Fondacionit Down Syndrome Albania ka publikuar ditën e sotme disa foto në rrjetin social, ndërsa pyeste për të identifikuar një të ri që e kishte hasur gjatë protestës. E shqetësuar nga fakti që në fletushkë ishte shkruar edhe një pikë me përmbajtje politike, Zaimi pyeste nëse ky i ri kishte…

Floida Kërpaçi: Paratë e qytetarëve shkojnë te klientët e Ramës, qeveri hajdute që rrëzohet vetëm me protesta masive

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi e ftuar në Report TV ka folur për gjendjen e krijuar nga protesta e opozitës në vend. Sipas Kërpaçit, taksa e vendosur në Rrugën e Kombit nuk është e drejtë, sepse të gjitha paratë e mbledhura vidhen nga qeveria. Deputetja e ka cilësuar qeverinë si hajdute, e…

Gentian Çala: Përse disa nuk shohin përtej maskës së Ramës?!

Nga Gentian Çala. PËRSE DISA NUK SHOHIN PËRTEJ MASKËS SË RAMËS?! Udhëheqësit autoritarë kanë disa elemente të përbashkëta, por ata vijnë nga një fëmijëri problematike në raport me autoritetin, pasohet nga një adoleshencë rebele, vijon në adultëri me një jetë të rrëmujshme. Disave çuditërisht iu pëlqen sjellja e tyre. Le të kthehemi te subjekti i…

Kejdi Mehmetaj: Qytetarët, udhëheqësit e protestës deri në rrëzimin përfundimtar të Ramës

  Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj në një intervistë për Report TV, është prononcuar për planet e opozitës në lidhje më vazhdimin e mosbindjes civile. Mehmetaj tha se mosbindja civile do të nisë fillimisht me bllokimin e Kryeministrisë dhe më pas me moslejimin e deputetëve për tu futur në Kuvend. Deputetja tha se…

Klajda Gjosha: Kryeministri duhej përjashtuar nga seanca parlamentare, fjalori i tij ndaj qytetarëve, mjaft i rëndë

  Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Klajda Gjosha, në një intervistë për `Ora News`, u shpreh se vendimi i marrë nga byroja parlamentare ndaj kërkesës së LSI, ishte e pritshme nga opozita. Gjosha thotë se fjalori i Kryeministrit ndaj qytetarëve të Kukësit ishte mjaft e rëndë dhe se Rama duhej përjashtuar nga disa…

Petrit Vasili: Opozita jehonë e zërit të qytetarëve. E palëkundur nga kërkesa për heqjen e taksave, që rëndojnë qytetarët

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili bashkëbisedim me gazetarët.  Jemi sot një ditë pas një demonstrimi qytetar në nivel kombëtar. Besoj që është një ditë e madhe për këtë rizgjim shumë të rëndësishëm të ndërgjegjes shoqërore të gjithë shqiptarëve. Përfundimisht asnjë shqiptar nuk ka bindjen më se mund ta poshtërojnë, nënshtrojnë, shkelin me këmbë, grabisin atë dhe familjenne tij.…

Spahiu: Edi Rama është i strukturuar vetëm për të shkatërruar  ekonominë e Shqipërisë. 

Deputeti I Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu I ftuar në emisionin 360 gradë të drejtuar nga gazetari Artur Zhejinë Ora Neës ka komentuar zhvillimet më të fundit. Spahiu tha se Edi Rama po përpiqet ti fus në kurth qytetarët shqiptarë, kur fletpër tërheqje dhe vetëkorrigjime. Deputeti I LSI-së, theksoi se kjo është vetëm një skemë e përdorur nga kryeministri Edi Rama, I cili në të vërtet është I strukturuar vetëm e vetëm për tëshkatërruar ekonominë shqiptare dhe për të zhytur shqiptarët nëvarfëri dhe mjerim. “Ai flet për vetëkorrigjim, ai po kërkonfalje, e gjitha është një skemë. Dhe nëse ne biem, flas si qytetar, nuk flas si deputet, biem në kurthin  e këtij njeriu, me këtësituatë skandaloze të krijuar, me këtë konçension të shumavemarramëndese atëherë ne kemi një gabim shumë të madh. Se nuk duhet të kemi asnjë iluzion, sepse ky njeri është i strukturuarpër të bërë keq, është i strukturuar për të shkatërruar ekonominëe këtij vendi, të ketë 5-6 veta në tavolinë  me xhepat plot. I strukturuar që jo 5000 famlije që i ka heq ndihmën ekonomikepor të gjithë ti lejë pa ndihmë ekonomike, e të vdesin për bukë. Kjo është historia në Shqipëri, ky është kryeministri që drejtonkëtë vend”, tha deputeti I LSI-së, Përparim Spahiu.  Pjesë nga emisioni Përparim Spahiu: Nga fillimi, në momentin e situatës ku jemisepse do I sqarojmë edhe historitë e PPP-ve, konçensioneve dhekësaj historie skandaloze që po ndodh në këtë vend. Ekonomikisht të paktën sepse kemi FMN-në, kemi LSI-në tëpaktën me kërkesat e veta në parlament për rishikimin  e dhëniesme konçension, sepse tani po bëjmë transparencën e dhënies sëkonçesionit të tillë. Edhe është e papranueshme një kryeministërtë thotë që , unë këtë dokumentin tani e kuptoj që kam bërë këtëgabimin. A thua se flitet për diçka minimaliste që ka një efektanësor. Dhe tani e kuptoi ky që ka ndodhur kjo situata dhe unëdo ta rregulloj. Ku flitet për 30 vite konçension, flitet përmiliona euro, flitet për 23 të burgosur, flitet për aq telashe që i ka sjellë zonës, flitet për një zonë  që sot është e ndarë ngaTirana, Rrësheni, është  e ndarë bashkë me Dibrën time atje.  Krijoi këto iluzionet, se ai është komplet i strukturuar, e di ai çaka thënë dje pardje dhe ça tha sot. Artur Zheji: Ju mendoni se nuk është i sinqertë?  Absolutisht, ai flet për vetëkorrigjim, ai po kërkon falje, e gjithaështë një skemë. Dhe nëse ne biem, flas si qytetar, nuk flas sideputet, biem në kurthin  e këtij njeriu, me këtë situatëskandaloze të krijuar, me këtë konçension të shumavemarramëndese atëherë ne kemi një gabim shumë të madh. Se nuk duhet të kemi asnjë iluzion, sepse ky njeri është i strukturuarpër të bërë keq, është i strukturuar për të shkatërruar ekonominëe këtij vendi, të ketë 5-6 veta në tavolinë  me xhepat plot. I strukturuar që jo 5000 famlije që i ka heq ndihmën ekonomikepor të gjithë ti lejë pa ndihmë ekonomike, e të vdesin për bukë. Kjo është historia në Shqipëri, ky është kryeministri që drejtonkëtë vend.  Artur Zheji: Ju mendoni se ka element të sadizmit?  Përparim Spahiu: Absolutisht po, unë jam i bindur që ai e karealizuar shumë mirë Mein Kampf. Librin  e Hitlerit. Ai thoshteqë popujt duhet të zgjedhin një person, nuk ka nevojë parlament, ata parlamentarët janë njerëz që nuk dinë, nuk marrin vesh dhe e gjitha është e qëllimshme që nga data që ai ka marrë qeverisjen e deri sot. Dhe ne nëse kemi iluzione që ky njeri rregullohet, vetëkorrigjohet, do rregullojë gjërat, do rregullojë kontratën këtëta harrojmë. Dhe unë them opozita këtë rrugë që ka nis, unë kamqenë, që ne jo vetëm mandatet ti djegim po ne nuk kemi mëpunë fare në Parlament. Është ilegjitim 25 qershori që thotë z. Bushati. Vota të grabitura, u deformua sistemi zgjedhor, u ndaluan koalicionet, u bë ç’desh Rama. Mos të kalojmë pastajmos ishte dhe ndonjë ndërkombëtar që e donte atë. Them që ne duhet të falenderojmë popullin e Kukësit. Protesta  e Kukësit do mbahet mend si ajo lëvizja e studentëve kur ishim ne atëherë.  Replika Ervin Bushati: Në qoftë se do ti marrim gjërat kaq tëthjeshta apo në mënyrë simplistike situata bardhezi dhe Rama në26 Qershor qenka gdhirë Satanai dhe nuk paskan qenë në dijeniish-aleatët tanë. Ashtu i bie që 52% e popullatës ta dijë Ramën, ëngjëll këta e dinë Satana dhe kot që diskutojmë.. Përparim Spahiu: Këtë keni ju se prishni gjithçka, shkatërronigjithçka edhe thoni, 51% dhe këta më duhen mua, dhe këta qëmë votojnë kryeministër dhe pjesa tjetër nuk ka rëndësi. Këtëfilozofi ka ai edhe me konçesionin, do insistojë nuk do ta bëjëkurrë. Dhe kjo teoria e 51%  i ndan njerëzit je me Ramën, nuk je me Ramën dhe nëse nuk je me Ramën duhet të vdesësh përbukë. Shqipëria nuk është 51%, është 100% Shqipëria. Replika Ervin Bushati: Po para 4 vitesh nuk e njihnitRamën ju? Përparim Spahiu: Aty kam qenë unë, ja u kam thënë gjërat, personalisht dhe grup deputetësh. Dolën pamjet më të fundit tëRilindjes Urbane, kishte marrë uji tortuarin. Nuk prodhon asgjëai tortuari. Ne harxhojmë 500 milion për Rilindjen Urbane. Ja u kemi thënë, apo jo?!…

Edmond Panariti: Revolta dhe zëri i qytetarëve ngrihet fuqishëm mbi dhunën e taksave, frikën dhe shantazhin e pushtetit.

Nga Bradasheshi, deputeti i LSI-së, Edmond Panariti shkruan se revolta dhe zëri i qytetarëve ngrihet fuqishëm mbi dhunën e taksave, frikën dhe shantazhin e pushtetit. Më poshtë statusi i plotë: Në Bradashesh mes qytetarëve aty ku zëri dhe revolta e tyre ngrihet fuqishëm mbi dhunën e taksave, frikën dhe shantazhin e pushtetit.…

Nora Malaj: Të gjithë në protestë për Shqipërinë e qytetarëve jo të taksidarëve!

Deputetja e LSI, Nora Malaj gjithashtu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku nga Miloti shprehet se sot ishin mbi 2000 qytetarë në protestë. “Të gjithë kundër taksave! Të gjithë për Shqipërinë e qytetarëve jo të taksidarëve!”- shkruan Malaj. Më poshtë postimi i plotë: Sot të gjithë në protestë. Mbi 2000 qytetarë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al