Monika Kryemadhi: Represioni dhe dhuna ndaj protestuesve në Kukës është thjesht rishfaqje e arrogancës dhe frikës që ka pushtuar Edi Ramën këto 24 orët e fundit.

Kryetarja e LSI-së,Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për dhunën dhe ndalimin e qytetarëve të Kukësit. Kryemadhi shprehet se Edi Rama që kërcënon sot banorët e Kukësit dhe protestuesit e ndaluar, bën mirë të angazhojë policinë, forcat speciale, prokurorinë, madje dhe vetë Saimir Tahirin po të doje, që të gjejë…

Monika Kryemadhi: Represioni dhe dhuna ndaj protestuesve në Kukës është thjesht rishfaqje e arrogancës dhe frikës që ka pushtuar Edi Ramën këto 24 orët e fundit.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi me anë të një postimi ka reaguar kundër kryeministrit Rama për deklaratat e bëra ndaj protestuesve të djeshëm në Rrugën e Kombit. Kryemadhi ka shkruar se kjo histori nuk mbaron këtu për të gjithë të ndaluarit nga policia, ndërkohë që ka kërcënuar Ramën që të kryejë hetime…

Petrit Vasili: Sa shumë e urren kryeministri Kosovën

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka sulmuar kryeministrin Rama duke e konsideruar këtë të fundit një përfaqësues shtetëror antishqiptar. Vasili ka shkruar se Rama ka treguar me këtë reagim se ai nuk e do Kosovën, ndërkohë që ka shkruar se ata për të janë thjeshtë klientë që…

Luan Rama: Malësorët nuk janë vandalë zoti Kryeministër!

Zv.Kryetari i LSI, Luan Rama gjithashtu ka reaguar për terrorin policor që po ushtrohet në qytetin e Kukësit. Rama shprehet se në vend të një analize realiste e gjakftohtë për protestën qytetare në rrugën e kombit dhe aktet e dhunës që e provokuan atë, Kryeministri i përfshirë prej paranojës e frikës, vazhdon të fyejë e…

Endrit Braimllari për arrestimet në Kukës: Edi Rama po instalon sistemin diktatorial në Shqipëri.

Deputeti i LSI Endrit Braimllari në një prononcim për mediat nga qyteti i Kukësit është shprehur për arrestimet e bëra se ato janë dëshmia e frikës dhe e shtypjes së protestës. Më poshtë prononcimi i plotë: Edi Rama po instalon sistemin diktatorial në Shqipëri. Arrestimet e bëra janë dëshmia e frikës dhe e shtypjes së…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al