Monika Kryemadhi: Mosbindja qytetare do të thotë të heqësh dorën e Edi Ramës nga xhepi i shqiptarëve

Prononcimi i Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi pas përfundimit të mbledhjes së grupeve parlamentare të PD-së dhe LSI-së. Mosbindja qytetare do të thotë të heqësh dorën e Edi Ramës nga xhepi I shqiptarëve. Mosbindja qytetare është shumë e thjeshtë, të heqin shqiptarët litarin që u ka hedhur në qafë dhe që po…

Monika Kryemadhi: LSI është me qytetarët e Kukësit dhe mbështet protestat e të gjithë qytetarëve në të gjithë Shqipërinë të cilët protestojnë kundër zhvatjes që po i bën qeveria e Edi Ramës

Deklarata për mediat e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi Më lejoni që të flas në emër të LSI, duke theksuar që sot LSI është me qytetarët Kukësit dhe mbështet protestat e të gjithë qytetarëve në të gjithë Shqipërinë të cilët protestojnë  kundër zhvatjes që po i bën qeveria e Edi Ramës. Çdo përpjekje e kryeministrit…

Nora Malaj: Sot edhe unë isha nga Kukësi, për të qenë në mbështetje të vëllezërve e motrave të mia kuksjanë

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj me anë të një postimi ka reaguar ndaj arrestimit të 23 protestuesve në Kukës. Në një status në Facebook, Malaj ka shkruar se ajo do të mbështesë qytetarët kuksjanë të cilët po kalojnë këto momente të vështira, duke u dhënë këtyre të fundit të drejtë për protestën…

Petrit Vasili: 3652 biznese mbyllen, qeveria mbjell mjerim.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se mijëra biznese mbyllen akoma pa filluar aplikimi i TVSH për biznesin e vogël. Më poshtë statusi i plotë: 3652 biznese mbyllen, qeveria mbjell mjerim. Mijëra biznese mbyllen akoma pa filluar aplikimi i TVSH për biznesin…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al