Shezai Rrokaj: Për protestuesit e varfërt të Kukësit a të gjithë Shqipërisë, shteti tregon dorë të hekurt, por kur vjen puna te oligrakët e trafikantët, duart i ka të lidhura

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një postimi për ngjarjen e ndodhur paraditen e sotme në ambjentet e Gjykatës së Shkallës së Parë, ku deputetët u konfrontuan fizikisht me policinë për t’u futur në senacën gjyqësore. Sipas Rrokaj, e gjitha kjo skenë ishte e ekzagjeruar dhe shumë tragjike, ndërsa ka thënë…

Nora Malaj: Është e turpshme kjo që bëhet sot në këtë sallë gjyqi.

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka reaguar me anë të një postimi në Facebook rreth gjyqit që iu bë sot 23 qytetarëve kuksian të arrestuar. Malaj duke iu referuar njërit prej protestuesve shprehet se është e turpshme që gjykim i bëhet Lefterit me tre fëmijë, me një vajzë 11 vjeçe të paralizuar, që i duhet të shkojë një…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al