Edmond Panariti: Revolta dhe zëri i qytetarëve ngrihet fuqishëm mbi dhunën e taksave, frikën dhe shantazhin e pushtetit.

Nga Bradasheshi, deputeti i LSI-së, Edmond Panariti shkruan se revolta dhe zëri i qytetarëve ngrihet fuqishëm mbi dhunën e taksave, frikën dhe shantazhin e pushtetit. Më poshtë statusi i plotë: Në Bradashesh mes qytetarëve aty ku zëri dhe revolta e tyre ngrihet fuqishëm mbi dhunën e taksave, frikën dhe shantazhin e pushtetit.…

Nora Malaj: Të gjithë në protestë për Shqipërinë e qytetarëve jo të taksidarëve!

Deputetja e LSI, Nora Malaj gjithashtu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku nga Miloti shprehet se sot ishin mbi 2000 qytetarë në protestë. “Të gjithë kundër taksave! Të gjithë për Shqipërinë e qytetarëve jo të taksidarëve!”- shkruan Malaj. Më poshtë postimi i plotë: Sot të gjithë në protestë. Mbi 2000 qytetarë…

Petrit Vasili:Asnjë kompromis me qeverinë dhe asnjë hap prapa!!!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se nuk do të ketë asnjë kompromis me qeverinë pasi qytetarët nuk mund të lejojne tu pihet gjaku  Më poshtë reagimi i plotë: Asnjë kompromis me qeverinë dhe asnjë hap prapa!!! Qytetarët nuk mund të lejojne…

Floida Kërpaçi: Bashkohuni në protestë kundër kësaj qeverie që punon vetëm për vete dhe jo për qytetarët.

Deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku fton qytetarët të bashkohen në protestë kundër qeverisë që punon vetëm për vete dhe jo për qytetarët. Më poshtë postimi i plotë: Bashkohuni në protestë kundër kësaj qeverie që punon vetëm për vete dhe jo për qytetarët. NE KËRKOJMË: Anullimin e…

Monika Kryemadhi: Ky është fillimi i fundit të Edi Ramës

Prononcimi I Kryetares së LSI në mbyllje të protestës Dita e sotshme ishte një falenderim shumë I madh për të gjithë qytetarët që erdhën dhe protestuan dhe iu përgjigjën thirrjes së qytetarëve kuksianë për ti treguar edhe njëherë qeverisë së krimit, qeverisë së drogës, qeverisë që I pi gjakun shqiptarëve të varfër, që ata nuk…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Luan Rama: Është detyrë e opozitës të jetë pranë qytetarëve.

Deklarata e deputetit të LSI-së Luan Rama nga protesta në Vorë  Revolta qytetare, mosbindja qytetare sot është në dimensionin e saj më të dukshëm, më të prekshëm. Natyrisht kjo është një shenjë e revoltës. Revoltë kundër një qeverisje që përveç prangave të taksave, tarifave kriminale që rëndojnë gjithnjë e më shumë jetën e qytetarëve ,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al