Petrit Vasili: Prokuroria përfundimisht kundër popullit dhe është bërë si zyrë e narkoqeverisë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se prokuroria e bëri zgjedhjen e saj që të jetë gjymtyrë e qeverisë dhe instrument i saj kundër popullit,kundër të drejtë, kundër ligjit.  Më poshtë statusi i plotë: Prokuroria përfundimisht kundër popullit dhe është bërë si…

Monika Kryemadhi: Gëzuar e për shumë vjet Pashkët!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka uruar Pashkët për të gjithë besimtarët ortodoks me anë të një statusi në Facebook. “Kjo ditë e triumfit të së mirës mbi të keqen, e jetës mbi vdekjen, na kujton se nuk është thjesht një simbolikë, por në fakt, duhet të jetë qëllimi i kujtdo.”-shkruan Kryemadhi.   Më poshtë…

Luan Rama: Ilirian Zhupa, ky Magelan i shpirtit njerëzor.

Ilirian Zhupa, ky Magelan i shpirtit njerëzor. Nga Luan Rama Si në të gjithë krijimtarinë e vet poetike të botuar së fundmi, edhe me poemën “Qielli im”, Ilirian Zhupa na sjell tre dëshmi fondamentale, e po aq ekzistenciale për poezinë shqipe. E para është vazhdimësia kualitative e një standardi poetik të prekur më parë prej…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al