Petrit Vasili: Kryeministër shkollëpak dhe i lig që urren popullin e tij nuk e meriton Shqipërinë për atdhe

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar ashpër kundër kryeministrit Rama. Vasili ka shkruar se një kryeministër që e krahason popullin me organet e mashkullit, është një jabanxhi i ligë në tokën që nuk i përket.   REAGIMI: Kryeministër shkollëpak dhe i lig që urren popullin e…

Petrit Vasili: Qeveria asgjeson biznesin e vogël për llogari të oligarkëve dhe për ti përzënë shqiptarët nga atdheu.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeverisë ja tha shumë qartë FMN,që nuk duhet ta aplikoje TVSH për biznesin e vogël. Por qeveria e përbuz edhe FMN pasi është kokë e këmbë në shërbim të oligarkëve. Më poshtë statusi i plotë:…

Edmond Panariti: LSI është kundër bujqësisë së latifondeve

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se po qe se zgjerim dhe konsolidim i tokës bujqësore, do të thotë ta lësh bujqësinë në duart e një grushti landlordesh,LSI është kundër! Më poshtë statusi i plotë: LSI është kundër bujqësisë së latifondeve !! Po qe se…

Nora Malaj: Sot dhe çdo ditë jam në krahë të protestuesve , si e drejtë Kushtetuese për një të ardhme të sigurt, pa frikëra dhe pa u stepur , kur lufton për kauzën e drejtë të qytetarëve të tu dhe vendit tënd.

Deputetja e LSI-së,Nora Malaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se sot biznesi i vogël një zēri protesoi për krizën ekonomike që ka përfshirë vendin Më poshtë statusi i plotë: Bizneset në protestë! Sot nga ora 11.00-12.00 të gjitha bizneset në rrugën e Durrësit ulën qepenat! I ulën për t’u…

Përparim Spahiu: Qeveria ka vënë në vështirësi falimentimi biznesin gjoja të vogël por për mua më të madhin.

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se janë pikërisht bizneset e vogla që mbajnë barrën kryesore të punësimit në çdo vënd e ku çdo qeveri do tregohej mjaft e kujdesshme me Ta. Më poshtë statusi i plotë: Qeveria ka vënë në vështirësi falimentimi biznesin gjoja…

Klajda Gjosha: Biznesi sot ka gjithë të drejtën të protestoj dhe të kërkoj atë çka po i merret çdo ditë, nëpërmjet taksave dhe gjobave që vendosen pa mëshirë.

Deputetja e LSI-së,Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se biznesi i vogël duhet të protestoj jo vetëm për ekzistencën e tij jetike por edhe për mbrojtjen e konsumatorit, duke i dalë në krah qytetarëve. 20% TVSH do të thotë të paguash më shumë në një kohë kur rritje…

Silva Caka: Jemi bashkë me kolegët e PD në mbështetje te çdo tregtari, i cili sot tregon solidaritet dhe mungesë frike për të ulur qepenat dhe për të protestuar

Deputetja e LSI Silva caka nga protesta e zhvilluar te tregu ushqimor është shprehur se Lëvizja Socialiste për Integrim, ka bërë propozimet e saj për rritjen e kufirit të aplikimit të TVSH-se ne në 5 milione lekë, por Oligarkia është e pangopur dhe do të hajë edhe thërrimet e fundit që mbeten në tavolinë. Më…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al