Petrit Vasili: Kryeministri është krenar që atij dhe të tijve u punojnë veç instiktet në Parlament, veprojnë e qeverisin pa vetëdije

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka sulmuar kryeministrin Rama duke i thënë se ky i fundit vepron dhe qeveris pa vetëdije. Vasili ka ironizuar Ramën e ka shkruar se kryeministri është i sinqertë, ndërsa ngatërron botën e njerëzve me të kafshëve. POSTIMI I PLOTË: Kryeministri është krenar…

Gjesti i ministrit Bushati, Kejdi Mehmetaj: Porosi e Ramës, nuk pati asnjë provokim nga opozita

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, ishte e ftuar në studion e ‘Fax News’, ku ka folur për gjendjen e jashtëzakonshme të protestës së opozitës në seancën e djeshme në Kuvend. Sipas saj, parlamenti nuk mund të funksionojë kur nuk respektohen rregullat, apo kur rregullat nuk respektohen njësoj për të gjithë. “Ne i…

Petrit Vasili: Skenari Sorosit mori përgjigjen vrastare…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka komentuar letrën e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla drejtuar Kongresit Amerikan  në maj të vitit 2017, dhe reagimin e Ambasadiorit amerikan Donald Lu, lidhur me pretendimet që ngriheshin në këtë letër. Vasili tha se përgjigja e Ambasadorit Lu ishte shteruese dhe vrastare për ata që deshën të krijonin…

Silva Caka: Një ministër i Jashtëm që ofendon me fjalë rrugësh dhe godet opozitën, është fytyra më e shëmtuar e një qeverie që nuk përballon dot të vërtetat

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka me anë të një postimi ka dënuar rëndë veprimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati pasi ky i fundit lagu opozitën me ujë. Sipas Cakës, ministri Bushati i mbrojtur nga Garda e Republikës ka ofenduar dhe goditur opozitën, duke e cilësuar këtë sjellje të tij si fytyrën…

Monika Kryemadhi: Rama i pari që duhet të përjashtohet nga salla e Kuvendit. Tu kërkojë të falur shqiptarëve

Pas përfundimit të seancës Parlamentare, Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat është shprehur se është e padrejtë që përjashtohen vetëm deputetët e opozitës dhe jo ministri i Ramës, Ditmir Bushati, i cili ka qëlluar me ujë mbi opozitarët që hidhnin letra. Ky është teatri i radhës, shëmtira e Gramoz Ruçit dhe…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al