Përparim Spahiu: Kryeministri nuk e dinte që ishte në Parlament, kur përdori atë fjalor banal, ka menduar që është me miqtë e vet

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu i ftuar në Ora News është prononcuar për sjelljen e kryeministrit Rama në Parlament kohët e fundit, një sjellje që opozita e ka cilësuar si të pahijshme duke e bojkotuar shumë dhunshëm në seancën e djeshme. Spahiu ka ironizuar fjalorin e përdorur nga kryeministri duke thënë se…

Luan Rama: Koha e rinisë dhe Edi Rama përballë

Deputeti i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Luan Rama me anë të një postimi ka sulmuar ashpër kryeministrin Rama, duke shkruar se protestat e zhvilluara kohët e fundit e kanë frikësuar shumë atë, duke shtuar se frika e pushtetit ka fytyrën e prangave. Luan Rama e ka dënuar rëndë aktin e policisë për shoqërimin në komisariat…

Petrit Vasili: Mosbindja civile pa kthim është kërkesë e qytetarëve

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ftuar ditën e sotme në FaxNews ka folur për të gjitha protestat dhe organizimet që opozita po zhvillon kundër kryeministrit Rama. I pyetur për ‘mosbindjen civile’, Vasili ka paralajmëruar se mosbindja është një lëvizje pa kthim për sa kohë që është e kërkuar nga qytetarët. Nuk…

Klevi Pojana: Shoqërimi dhe presioni që Edi Rama bëri mbi të rinjtë tregon vetëm frikën e narkokryeministrit që e urren fjalën e lirë.

Nënkryetari i LRI-së, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në faqen e tij në Facebook rreth protestës së të rinjve sot në Surrel. Pojana shprehet se diktatura mavi është në gramat e fundit prandaj policia e urdhëruar, ajo pjesë e mbetur që ende nuk është në kërkim nga trafiku i drogës, ushtron dhunë…

Petrit Vasili: Faqe e zezë e policisë arreston të rinjtë jo trafikantët.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook rreth ndalimeve që policia e shtetit bëri sot në protestën në Surrel nga të rinjtë. Vasili shprehet se  kush mbeshtet drogën nuk arrestohet nga policia,kurse ata që ngrihen kundër taksave i arreston policia e gangstereve. Më poshtë postimi…

Floida Kërpaçi: Protestat sapo kanë nisur dhe mos të harrojnë që Shqipëria u përket të rinjve dhe ne do të luftojmë për të rinjtë për kauzat e tyre, për problemet e qytetarëve

Pas lajmit se deputetja e LSI Floida Kërpaçi dhe kryetari i FRPD Belin Këlliçi u shoqëruan në komisariat pasi i vendosën traun shtëpisë së kryeministrit Rama, ka ardhur edhe reagimi i parë nga ata.  Në një lidhje direkte nga llogaritë e tyre në rrjetet sociale, Këlliçi dhe Kërpaçi kanë thënë se protesta e sotme ishte…

Floida Kërpaçi: Nuk do të lejojmë Edi Ramën dhe oligarkët që ai ju shërben të pushtojnë Shqipërinë

Deputetja e Lëvizjes Socialistë për Integrim, Floida Kërpaçi në një deklaratë për mediat nga shtëpia e kryeministrit Rama në Surrel, ka thënë se kjo protestë e sotme ishte një simbolikë për ti treguar Ramës se trau do t’a bëjë atë të vuajë njëlloj si qytetarët kuksjanë. Kërpaçi është shprehur se në asnjëllojë mënyre nuk do…

Floida Kërpaçi: Kjo qeveri prodhon koncensione vetëm për një grusht njerëzish dhe mjerim dhe varfëri për qytetarët

Intervista e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi, e ftuar në televizionin ‘Report Tv’, është shprehur se kjo qeveri e ka çuar vendin në një humnerë shumë të rrezikshme dhe nuk ka asnjë përgjigje për problematikat më të mëdha që kanë sot shqiptarët. “Nuk kanë asnjë lloj…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al