Petrit Vasili: Prokuroria është nga sonte nën akuzë për rrëmbimin natën të qytetarëve kuksianë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Prokuroria e Përgjithshme e komanduar nga zyrat e kryeministrisë ka treguar publikisht kapjen e saj të plotë ajo tashmë është thjesht një mashë e mjerë në duart e qeverisë. Më poshtë reagimi i plotë: Prokuroria…

Petrit Vasili: Kryeministri qep gojën për bombardimet në Siri sepse në Amerikë drejton Trump dhe jo Sorrosi.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Kryeministri që komenton çdo budallëk të mundshëm me të gjithë fuqinë e mundshme dhe me të gjithë cektesine e mundshme,ka qepur gojën për bombardimet, që SHBA udhehoqi në Siri. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri…

Klevi Pojana: Kam disa pyetje se po të flas, do plas!

Nënkryetari i LRI, Klevi Pojana ka postuar në faqen e tij në Facebook një shkrim ku shprehet se mënyra sesi shteti shqiptar i trajton qytetarët e tij është e padrejtë të paligjshme dhe pa logjikë. Më poshtë postimi i plotë: KAM DISA PYETJE SEPSE PO TË FLAS DO TË PLAS! A i keni parë skenat…

Përparim Spahiu: Ngushëllime familjeve të minatorëve që humbën jetën dhe thirrje për protestë gjithë minatorëve, deri në miratimin e Statusit.

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku i drejtohet dy deputetëve socialistë të qarkut Dibër të cilët votuan kundër statusit të minatorit. Gjithashtu Spahiu shpreh ngushëllimet për dy viktimat të cilët humbën jetën në Klos dhe Bulqizë dhe  bën thirrje minatorëve për protestë deri në miratimin e statusin…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al