Petrit Vasili: Kryeministri përgjegjësi i vetëm për ngadalësimin e integrimit europian.

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, shprehet se Kryeministri Edi Rama është politikani që ka përgjegjësi për mos integrimin e vendit në BE. Në një koment në Facebook, Vasili shprehet se në vitin 2016 Shqipëria e mori një rekomandim pozitiv për negociata, por ishte keqqeverisja e Edi Ramës, ajo që e la vendin pas…

Klajda Gjosha: LSI e pozicionuar qartësisht pro integrimit. Protestat kundër arrogancës qeverisëse, varferisë dhe mjerimit të qytetarëve

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha e ftuar në Report TV ka folur në lidhje me gjendjen e agravuar mes opozitës dhe maxhorancës, duke thënë se mielli i hedhur në Parlament ishte si simbol kundër arrogancës qeverisëse, varferisë dhe mjerimit të qytetarëve. Sakaq Gjosha ka thënë se hapja e negociatave me BE duhet ndarë nga dialogjet…

Spahiu: Rama asgjë për minatorët, vetëm videokonferenca me gënjeshtra dhe mashtrime për ta

Deklarata e Deputetit të LSI-së, Përparim Spahiu për mediat.  Dy ditë më parë një 37 vjeçar humbi jetën tragjikisht në galeritë e Bulqizës. Pa ditë më parë një tjetër u vra aksidentalisht në atë të Klosit. 6 minatorë janë vrarë në 6 muajt e fundit në galeritë e këtyre zonave. Këto fatkeqësi bëhen akoma  dhe më të rënda…

Klevi Pojana: Vetëm një njeri që ka frikë nga e vërteta pasi e di që është fajtor, zgjedh virtualitetin për tu përballur me qytetarët e vendit të tij.

Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar  me anë të një postimi në Facebook rreth çështjes së statusit së minatorit dhe videokonferencës që kryeministri organizoi ditën e sotme me ta. “Vetëm një njeri që ka frikë nga e vërteta pasi e di që është fajtor, zgjedh virtualitetin për tu…

Luan Rama: Mbajtja në burg e kuksianëve – krim shteteror!

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar me anë të postimi në faqen e tij në Facebook pas pamjeve filmike ku vërtetohet se protestuesit kuksianë janë arrestuar në mënyrë të paligjshme. “Policia, prokuroria dhe gjykata kanë kryer një krim shtetëror me mbajtjen në burg të 11 kuksianëve të pafajshëm, protestues në “Rrugën e Kombit”.-shkruan Rama.…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al