Luan Rama: Rrahman Parllaku, fitimtari i tri kohëve

Nga Luan Rama Në 99-vjetorin e lindjes: FITIMTARI I TRI KOHEVE… Jeta prej heroi e Gjeneral Rrahman Parllakut. Sot “Heroi i Popullit”, Gjeneral Rrahman Parllaku mbush 99 vjet jetë; jetë në luftë e përpjekje pafund, jetë në sakrifica e privacione, jetë në tri epoka e tri kohë, jetë prej partizani e luftëtari antifashist, jetë prej…

  • Publikuar tek kategoria Sociale

Erisa Xhixho: Rekomandimi i dytë i KE për hapjen e negociatave me BE është meritë e shqiptarëve

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me rekomandimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë drejt BE, duke e cilësuar këtë arritje si meritë e shqiptarëve. Sipas Xhixhos, LSI ka luajtur një rol kyç në këtë proces duke treguar një politikë ndyshe ku interesat e vendit janë mbi çdo interes…

Shezai Rrokaj Rekomandimi për çeljen e negociatave është lajm i gëzueshëm për shqiptarët, por edhe përgjegjësi e madhe për ta

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me rekomandimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë në BE, ndërsa ka treguar se është mjaft i lumtur për këtë fakt. Rrokaj ka shkruar se ky lajm është fryt i dëshirës dhe përpjekjes së shqiptarëve, të cilët zgjodhën…

Floida Kërpaçi: Prishja e konsensusit për Ligjin e Strehimit Social i shërben vetëm hajdutërisë qeveritare

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për integrim, Floida Kërpaçi me anë të një postimi ka sulmuar qeverinë, pasi kjo e fundit ditën e sotme pa praninë e opozitës ka miratuar Ligjin e Strehimit Social. Kërpaçi këtë veprim të qeverisë e ka cilësuar si një mbledhje rrufe, e cila ka ndihmuar maxhorancën ta miratonte ligjin në mbështetje…

Vasili: Maxhoranca, antikonsensus edhe ditën e raportit pozitiv të Bashkimit Europian

Deklarata për media nga Kryesia e Kuvendit e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Jemi në këtë komunikim së bashku me ju, pikërisht për një zhvillim më të fundit, zhvillim I papritur, por sigurisht një zhvillim skandaloz, dhe tepër I rëndë për klimën e funksionimit të parlamentarizmit në Shqipëri, të konfliktualitetit të egër…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al