Kejdi Mehmetaj: Drejtësia në këtë vend ka marrë fund edhe është e gjitha e kapur në kthetrat e Edi Ramës

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj në një prononcim për mediat pas përfundimit të gjyqit për protestuesit kuksian ka reaguar ashpër kundër vendimit për mbajtjen në burg të 4 kuksianëve duke thënë se politika i ka futur kthetrat e saj në drejtësi dhe se ky ishte një vendim politik jo vendim i drejtësisë…

Petrit Vasili: Kryeministri urren banorët e Verrisë në Fier të kërcënuar nga kanceri dhe mbron inceneratorët.

Pas daljes live nga Fieri të kryeministrit Rama ku ky i fundit tha se projekti i ndërtimit të inceneratorit do të realizohet së shpejti, ka reaguar ashpër kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Vasili ka shkruar se injoranca dhe ligësia e kryeministrit është shfaqur ditën e sotme në formë kriminale, në momentin që…

Monika Kryemadhi: Pabesia dhe frika e Edi Ramës vazhdojnë të mbajnë në mënyrë krejtësisht antiligjore në burg protestuesit kuksianë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar kundër vendimit të Gjykatës për mbajtjen në burg të 4 kuksianëve, duke thënë se i gjithë ky proces është antiligjor. Kryemadhi ka theksuar se ky është një show i kryeministrit, ndërsa ka shtuar se pabesia dhe frika e tij vazhdojnë të mbajnë në qeli protestuesit…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al