Endrit Braimllari: Edi Rama është kokë e këmbë i kapur nga krimi i organizuar dhe trafikantët e lëndëve narkotike.

Sekretari i Përgjithshëm njëkohësisht deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Edi Rama është përgjegjësi për varfërinë që po kalon sot çdo shqiptar, është përgjegjës për emigrimin e të rinjve nga vendi dhe se as Taulant Balla me statuse e prononcime dhe as ERTV nuk do mund…

Luan Rama: Taso ose Lasgushi i penelit…

 Nga Luan Rama Taso ose Lasgushi i penelit… Taso ( Anastas Kostandini ) është prej kohësh ndër piktorët e mi të preferuar. Arti i tij është imponues e sado me “indiferencë” të përpiqesh ta trajtosh, është e pamundur që t’i ikësh ndikimit të tij, është e pamundur që të mos kesh marrë me vetë diçka…

  • Publikuar tek kategoria Sociale

Luan Rama: Krimi, droga, korrupsioni dhe pandëshkurshmëria, rrezikojnë çeljen e negociatave me BE-në.

Deklarata për media e Zëvendëskryetarit të LSI-së, Luan Rama pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim  Grupi Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, në mbledhjen e vet të rradhës, në funksion të seancës së rradhës të punimeve të Kuvendit, midis të tjerave është ndalur dhe ka analizuar me përgjegjësi, përgjithësisht situatën e zbatimit të ligjit në vend, duke u ndalur në mënyrë të veçantë, në situatën…

Petrit Vasili: Mazhoranca e la Shqipërinë pa gjykata për tu mbrojtur nga ndëshkimi 

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili prononcim për Top Channel    Z.Vasili ju sapo përfunduat  mbledhjen e grupit tuaj  parlamentar, a dolët me një qëndrim zyrtar? A do të jetë ajo e nesërmja një seancë normale?  Përfundimisht për zgjedhjen e qëllimtë edhe tinëzare të mazhorancës ky parlament ka hyrë në një rrugë anormale dhe dita e nesërme është pikërisht një ditë anormale pasi po nesër një nga çështjet që do të diskutohen dhe janë parashikuar të diskutohen, është një ligj I rëndësishëm nga ana shoqërore siç është ligji për strehimin social I cili në mënyrë të dhunshme është futur nga mazhoranca në rend të ditës duke mbledhur në mënyrë të njëanshme komisionet dhe duke u përpjekur të uzurpojë në të gjitha drejtimet parlamentin shqiptar. Pra mazhoranca ka bërë zgjedhjen e saj për deformimin, dëmtimin dhe shkatërrimin e parlamentarizmit shqiptar dhe ka imponuar pikërisht ajo një qëndrim të fortë nga ana jonë dhe të papajtueshëm pasi pa kthimin e parlamentarizmit në gjendjen e tij normale, Republika jonë është e rënë pasi republika jonë është një republikë parlamentare.  A ka një dakordësi z.Vasili në vazhdim për aksionin që do të ndjek opozita bashkë me PD, siç ishte rasti i protestës së 31 Marsit, apo lufta dhe përballja me qeverinë do të bëhet vetëm në parlament. A do të vazhdojë mosbindja civile edhe jashtë sallës së Kuvendit?  Nuk ka asnjë ndryshim të qëndrimit, ky vendim që fronti opozitar ka marrë sepse qytetarët shqiptarë kanë imponuar dhe kanë kërkuar ata një qëndrim të tillë, do të vazhdojë sepse kjo qeveri do të vazhdojë të sjellë dëme të vazhdueshme në të gjitha fushat e jetës dhe pikërisht për këtë arsye të madhe ne sot jemi në një moment kritik pasi SHBA, jo më larg se…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al