Monika Kryemadhi: Tahiri një ushtar, Rama ideatori dhe zbatuesi i kanabizimit

Intervista e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi për emisionin Opinion  Në fakt e ripërsëris që dorëheqja e Sajmir Tahirit vazhdon një teatër i shëmtuar i dyshes Rama-Tahiri, duke pasur parasysh që tashmë krimi i organizuar është vendosur si një nga pikat kusht të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave, dhe jo vetëm…

Kejdi Mehmetaj: E pamoralshme që njeriu që do duhej të ishte sot pas hekurave ka uzurpuar gjithë ditën familjet e shqiptarëve.

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me dorëheqjen nga posti i deputetit të Saimir Tahirit, duke e cilësuar si një debat të pamoralshëm. Mehmetaj ka thënë e irrituar se Tahiri duhet të ishte tashmë pas hekurave për shpërdorim detyre dhe jo të pushtonte të…

Luan Rama: Raporti i DASH theksoi qartë që Shqipëria mbetet rrezik i madh për shkak të pastrimit të parave të pista

Replika në Kuvend e Zëvendëskryetarit të LSI-së me kryeministrin I nderuar Z.Kryeminstër Patët mirësinë të më referoheshit, po ju dëgjoja me shumë vëmendje, dhe meqë ju paska bërë kaq shumë përshtypje që unë dje thashë apo lexova se çfarë ka thënë Departamenti Amerikan i Shtetit për ju dhe qeverinë tuaj, më lejoni tu bëj një…

Monika Kryemadhi:  Largimi i Edi Ramës nga drejtimi i qeverisë, është shpëtim për vetë Edi Ramën, për PS-në dhe për Shqipërinë.

Prononcimi i Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për mediat. Sajmir Tahiri është një nga ushtarët e vegjël të perandorisë së drogës të Edi Ramës dhe kërkon vetëm sa të mundet  që ti japi oksigjen Edi Ramës dhe grupeve të tyre kriminale, por kjo është thjesht një teatër shumë fëminor, i cili nuk mund ti hedhë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al