Monika Kryemadhi: Qytetarët shqiptarë presin nga LSI dhe opozita aksion politik për të shpëtuar vendin nga një qeveri që tashmë është e diskretituar

Fjala e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së. Përshëndetje të gjithëve U bë më shumë se tre muaj, që nga mbledhja e Janarit që nuk jemi mbledhur por jo vetëm për shkak të statutit por edhe të shumë ngjarjeve të cilat kanë ndodhur dhe do të ndodhin shumë…

Kejdi Mehmetaj: Qeveria nuk po bën asgjë për arsimin. Ky buxhet, më i ulti se i viteve të kaluara.

Diskutimi  i deputetes së LSI-së, Kejdi Mehmetaj në tryezën e deputetëve të opozitës me Sindikatat e Arsimit për të diskutuar çështjen e Kontratës Kolektive. Falenderoj të gjithë përfaqësuesit në tryezë, sepse gjykoj se në këto ditë të vështira, të cilat po kalon Shqipëria duhet një ndërgjegje shumë e lartë qytetare për të ngritur probleme dhe…

Vasili: Kryeministri nuk po bën shtet, po e zhbën shtetin

Deklarata për media e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Dje parlamenti shqiptar dekretoi shkatërrimin e tij edhe institucional dhe besoj drejtimi i parlamentit ka mbaruar qoftë nga ana politike po ashtu nga ajo e zbatimit minimal të rregullave parlamentare që e bëjnë të funksionojë atë. Dje është ligjëruar që çdo vendim që…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al