Luan Rama: Injoranca nuk ka brirë!

Gjithashtu zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar në lidhje me postimin e kryeministrit Rama ku ky i fundit “uron” ditën e 5 Majit. “Po 5 maji nuk është festë more Kryeministri ynë që të na thuash gëzuar! Eshtë ditë përkujtimi për të rënët! Eshtë ditë nderimi për ta! E në një ditë të tillë…

Petrit Vasili: Kryeministri shkollëpakët uron Gëzuar 5 majin

Pas postimit të Kryeministrit Rama, ku në ditën e përkujtimores për dëshmorët e atdheut, shkruan Gëzuar 5 Majin,ka ardhur dhe reagimi i Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. “Shpjegojani mor aman me ngadalë e me durim që 5 maji është ditë përkujtimore për të rënët për atdhe, nuk është as aheng as festë…

Klevi Pojana: Sakrifica, vepra dhe gjaku i dëshmorëve janë vlerat më të çmuara të Shqipërisë!

Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar me anë të postimi në Facebook me rastin e 5 Majit. “Jam dhe do të jem përjetësisht krenar për prejardhjen time dhe gjakun e paraardhësve të mi që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë!”-shkruan Pojana. Më poshtë statusi i plotë: Në çdo…

Shezai Rrokaj: I paharruar kujtimi i Deshmorëve

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj zhvilloi ditën e sotme homazhe ne Varrezat e Deshmorëve në Vlorë për 5 Majin. Gjatë fjalës së tij Rrokaj tha se dëshmorët  bënë sakrificën sublime me gjakun e tyre se forca politike duhet të sakrifikojë që të bëjë realitet ëndrrën e tyre për një Shqipëri të lirë, për një Shqipëri europianiste. Më…

Luan Rama: 5 maji ditë e shenjtë në historinë tonë kombëtare.

Zv.Kryetari i LSI Luan Rama, Sekretari i Përgjigjthshëm Endrit Braimllari, Deputetja e LSI-së  Floida Kërpaci dhe të rinjtë e forumit rinor të LRI-së zhvilluan sot homazhe te busti i Qemal Stafës në Tiranë me rastin e 5 majit. Gjatë fjalës së tij, Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama tha se 5 maji është dita e kujtesës…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al