Petrit Vasili: Shëndetësia dhe qeni i tërbuar që kafshoi kryeministrin dhe të tjerët

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me deklaratën e  kryeministrit Rama ku ky i fundit tha; “Në fund dy metra dhe’ mbeten”, duke e lidhur fjalën e tij me shëndetësinë. Sipas Vasilit, shëndetësia falas është një damkë turpi te kryeministri, ndërkohë që ka shtuar se ky është bilanci tragjik i…

Petrit Vasili: Ministria e Shëndetësisë është shndërruar në pazarxhie ilaçesh

Deklarata për mediat e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili pas mbledhjes së Grupit Parlamentar. Përshëndetje të gjithëve, Jemi së bashku në këtë komunikim mbas mbledhjes së Grupit Parlamentar të LSI-së, i cili analizoi në mënyrë të veçantë situatën vërtet shumë të rënduar, por dhe qorrsokakun e krijuar në shëndetësi, e cila përfundimisht…

Floida Kërpaçi: Të bëhemi të gjithё sё bashku pёr talaseminë.

Në ditën Botërore të luftës kundër talasemisë, deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se si qytetarë duhet të vazhdojmë këtë sfidë të madhe, të bëhemi të gjithё sё bashku pёr talaseminë. Më poshtë reagimi i plotë: Në çdo 8 maj kudo në botë përkujtohet Dita…

Klajda Gjosha në Komisionin e Jashtëm në seancë dëgjimore me Ditmir Bushatin: Plani Kombëtar i Integrimit Evropian është miratuar 5 muaj me vonesë

Deputetja e LSI-së Klajda Gjosha në Komisionin e Jashtëm në seancë dëgjimore me Ditmir Bushatin ka parashtruar disa problematika. “Procesi teknik ka problematika madhore duke filluar me mosfunksionimin e administratës dhe të njesive të integrimit në institucionet qendrore”-ka thënë ndër të tjera Gjosha. Më poshtë deklarata e plotë: 1) Procesi teknik ka problematika madhore duke…

Përparim Spahiu: Ka 5 vite ky njeri me Do Të, Do Të….

Deputeti i LSi-së, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama. “Ka 5 vite ky njeri me Do Të, Do Të….”-shkruan Spahiu. Më poshtë statusi i plotë: Ka 5 vite ky njeri me Do Të, Do Të…. Përsëriti prap të njëjtën gjë dje në Lezhë, për Rrugën e Arbrit:…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al