Klajda Gjosha: 27 vende nuk mund të binden vetëm me retorikë politike

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha e ftuar në News 24 ka folur për mundësinë e Shqipërisë për integrimin në BE, ndërkohë që është shprehur mjaft skeptike për takimin e qershorit. Sipas Gjoshës, është shumë e vështirë për të bindur 27 vende për të votuar pro Shqipërisë, ndërsa ka shtuar se kjo gjë…

Monika Kryemadhi: Shkarkimi i paligjshëm i Kryeprokurorit të Krimeve të Rënda është rasti me flagrant i Edi Ramës dhe veglës së tij në Prokurorinë e Përgjithshme

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me shkakrimin nga kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj. Kryemadhi ka thënë se largimi i tij nga detyra është një përppjekje e qartë për të mbyllur përfundimisht çështjen Tahiri, ndërkohë që ka shtuar se emërimi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al