Monika Kryemadhi: Opozita në Shqipëri, ndryshe nga vendet e tjera, nuk është përballë një force politike por përballë krimit të organizuar

Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për News 24 Në një reagim të fundit tuajin e keni quajtur të paligjshëm, shkarkimin e Hajdarmataj dhe një gjë që bëhet krejtësisht nga vegla e Edi Ramës, Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme e cila gjen këto lëvizje për të bërë së fundmi ,me shqyrtimin e dosjeve, në…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Përparim Spahiu:Një tjetër jetë e humbur në minierën e Bulqizës.

Kur kanë kaluar 24 orë nga ngjarja e rëndë e ndodhur dje në minierat e Bulqizës ku një tjetër minator humbi jetën në punë, Lëvizja Socialiste për Integrim dënon heshtjen e qeverisë lidhur me ngjarjen në fjalë. Reagimi vjen nga deputeti i LSI-së në Qarkun e Dibrës, Përparim Spahiu, i cili përmes faqes së tij…

Silva Caka: A ekziston një vend tjetër në botë, ku njerëzit kryejnë vepra penale dhe i shpëtojnë përgjegjësisë penale, me një falje të ditës së nesërme?

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me drejtësinë në vend, ndërsa është shprehur mjaft skeptike mbi këtë temë. Sipas Cakës, në një vend normal të botës kryeministri do të ishte dorëhequr pas gjithë këtyre skandaleve, ndërkohë që në Shqipëri, Prokuroria përveçse mbyll sytë, ajo…

Petrit Vasili: Kryemadhi parashikoi pikë për pikë veprimet e lapangjozëve për Tahirin

Kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me vendimin e Gjykatës për masën “Arrest Shtëpie” për Saimir Tahirin, ndërsa ka shkruar se Kryemadhi i kishte parashikuar këto veprime. Sipas Vasilit, kryetarja e LSI 10 ditë më parë ka paralajmëruar të gjitha ndodhitë e sotme, ndërkohë…

Monika Kryemadhi: E kisha thënë! Rilindasit janë bërë shumë të parashikueshëm!

Pas lajmit se ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është lëshuar masa “Arrest Shtëpie”, ka ardhur edhe reagimi i parë nga kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim Kryemadhi ka theksuar se edhe më parë ajo e kishte thënë që rilindasit ishin bërë të paparashikueshëm me gjithë këto lëvizje të njëpasnjëshme, ndërsa ka shtuar…

Floida Kërpaçi:Lëvizja Rinore për Integrim, forumi rinor që punon çdo ditë për të përfaqësuar të rinjtë dhe qytetarët shqiptarë

Deputetja e LSI-së, njëkohësisht kryetarja e LRI-së Floida Kërpaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat e LRI-së, Pogradec. “Diskutuam për vështirësitë për Punësim, arsimin në gjendje të MJERË dhe mbi të gjitha mbi realitetin e trishtë sesi të rinjtë çdo ditë e më shumë po largohen nga Pogradeci për të punuar në…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Klevi Pojana: Asgjë nuk është e pamundur kur të rinjtë bëhen bashkë rreth vlerave më të mira!

Në një takim të zhvilluar me strukturat e LRI-së, Pogradec Nënkryetari i LRI-së, njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana është shprehur se ekonomia e dobët, arsimi i cunguar dhe me tarifat më të shtrenjta në rajon, papunësia, kriminaliteti, mungesa e shpresës dhe prespektivës që kjo KEQqeverisje ka injektuar në jetën e çdo qytetari,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al