Petrit Vasili: Eugent Bushpepa dje ne Eurosong me një performancë të një artisti të madh,të paharruar,gjurme të pashlyer në memoriet tona.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me performancën e Eugent Bushpepës në Eurovizion mbrëmjen e kaluar. “Eugent Bushpepa dje ne Eurosong me një performancë të një artisti të madh,të paharruar,gjurme të pashlyer në memoriet tona.”-shkruan Vasili. Më poshtë statusi i plotë: Eugent…

Floida Kërpaçi: Bashkë me Lëvizjen Rinore për Integrim, forumin që dëgjon dhe përfaqëson të rinjtë nëpërmjet AKSIONIT #RINIAREAGON, do ta ç’bëjmë këtë qeveri antishqiptare!

Deputetja e LSI-së, njëkohësisht Kryetare e LRI-së, Floida Kërpaçi nga Korça në një takim me të rinjtë e LRI Korçë është shprehur se të rinjtë sot kanë pafund veshtirësi për të jetuar në Shqipëri dhe se së bashku me LRI të rinjtë do ta ç’bëjnë këtë qeveri me politika shpopulluese. Më poshtë postimi i plotë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al