Petrit Vasili: Kryeministri mashtrues gënjeu për vëllain e ministrit në Itali, njëlloj si për NATO-n në Gjermani

Kreu i grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, duke thënë se ky i fundit ka gënjyer në Itali për vëllain e ministrit Xhafaj, njëlloj si në Gjermani për NATO-n. Sipas Vasilit, Ramës gënjeshtra i është bërë sëmundje pa shërim, teksa ka shtuar edhe dy artikuj…

Petrit vasili: Manja dhe Hysi pranuan manipulimin, Prokuroria boll heshti

Deklaratë për media e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Jam në këtë komunikim me ju për të sqaruar opinionin publik, për ta çliruar atë nga trysnia e gënjeshtrave pa fund dhe të mashtrimeve tashmë publike që morën dhe dimensionin e falsifikimit, lidhur me Kodin e Procedurës Penale, nenin 491, i cili ka…

Floida Kërpaçi: Kryeministri i vendit vodhi zgjedhjet duke shkelur ligjin përmes kërcënimit dhe angazhimit të Policisë së Shtetit për të mbledhur vota për Rilindjen

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi me anë të një postimi në Facebook ka rikujtuar edhe njëherë se më datë 16 maj do të zhvillohet gjyqi pas kallëzimit penal që LSI i ka bërë Ramës në lidhje me përdoimin e policisë për të rekrutuar vota në zgjedhjet e 2017. Sipas Kërpaçit, të gjithë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al