Gaetano Doçi: 17 maj 2017, datë e zezë për politikën dhe gjithë qytetarët shqiptarë.

Sekretari i Burimeve Njerëzore të LRI-së Gaetano Daçi ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook lidhur me marrëveshjen e 17 majit 2017. Ai shprehet se marrëveshje të tilla politike jo transparente dhe aspak të konsultuara publikisht janë një dëm i parikuperueshëm që mund ti bëhet kombit. Më poshtë statusi i plotë: Si sot…

Petrit Vasili: Kryeministrin sot e zuri përfundi krimi

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili pas zhvillimeve të fundit në politikën e vendit, ka ardhur kësaj here me një reagim ndryshe. Vasili teksa ka shkruar se Ramën sot e ka zënë përfund krimi, ka vendosur që kësaj situate të krijuar ti përshtasë në poezi të shkrimtari të njohur Ali Asllani të titulluar…

Klevi Pojana: Shqipëria nuk do të jetë kurrë një lodër në duart e një qeverie antikombëtare, antiligjore dhe antidemokratike!

Pas protestës së sotme të organizuar nga opozita, ka reaguar nënkryetari i LRI-së njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana, ku me anë të një postimi në Facebook shprehet se Shqipëria nuk do të jetë kurrë një lodër në duart e një qeverie antikombëtare. Më poshtë reagimi i plotë: Sot gjatë protestës! Shqipëria nuk…

Petrit Vasili: BE në Tiranë dhe Euralius vazhdojnë për fat të keq të shpërdorojnë autoritetin e Europës lidhur me drejtësinë.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, ku shprehet se BE në Tiranë dhe Euralius shënuan rekorde të errëta, negative dhe të dyshimta,kur bënë avokatinë dhe alibinë e procesit thellësisht të inkriminuar të zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm me 69 vota. Më poshtë postimi i plotë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al