Petrika Mele: 10 arsye pse në datë 26 ti duhet të jesh në Bulevardin ‘Dëshmoret e Kombit’, pa dallim partiak

Kryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim, dega Korçë, Petrika Mele me anë të një postimi ka rreshtuar 10 arsyet kryesore se përse një qytetar i Shqipërisë duhet të marrë pjesë në protestën e 26 majit në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Mele, ka përmbledhur disa nga rastet që gjenden rëndomë në vendin tonë, të cilët sipas…

Dashi Cara: Shqipërinë po e drejton një qeveri që ka thyer shumë rekorde negative dhe e gjitha kjo vetëm falë tepsisë.

Nga Dashi Cara. Tepsia brenda tepsisë! Shqipërinë po e drejton një qeveri që ka thyer shumë rekorde negative dhe e gjitha kjo vetëm falë tepsisë. Dy Ministra të Brendshëm që kanë shkelur ligjin dhe kanë lidhje të ngushta me grupe kriminale. Kemi pasur të bëjmë me një ish-Ministër Shëndetësie që ka dhënë tender miliona euro…

Rënia e euro-s, Spahiu: Shkak tonelatat me drogë, jo investimet

Deputeti i LSI-së, Përparim Saphiu, përmes një statusi në facebook, shkruan se Banka e Shqipërisë po humbet statusin e saj të pavarësisë ndaj situatës me monedhën euro. Sipas tij, kjo lidhet me deklaratën e zv/guvernatores, e cila ka thënë: “Arsyet kryesore që kanë ndikuar prirjet rënëse afatgjatë të euro-s lidhen me përmirësime strukturore në ekonominë shqiptare,…

Petrit Vasili: Kryeministri po mashtron

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi thotë se kreu i qeverisë, Edi Rama po mban qëndrime të ndryshme lidhur me audio-përgjimin e publikuara nga Partia Demokratike. Deklarata e plotë e Petrit Vasilit në Facebook: “Kryeministri Genjeu per audiopergjimin dhe tani i kapur ne faj gjoja po pret ekspertizen. Kryeministri…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al