Flamur Çelaj: Sot denoncoj papërgjegjëshmërinë kësaj qeverisje që ka kriminalizuar gjithë shoqërinë , pasojat do ti paguajnë nesër fëmijët tanë!

Kur denoncova, më thatë hesht! Tani heshtni Ju. Kur denoncova hapjen e tokave bujqësore në male për kultivimin e drogës në plantacionet e Hashahit, më thatë të heshtja! Kur denoncova çmendurinë kolektive të lënies së punës e të zanatit për të shkuar maleve si kaçak për të ruajtur bahçet e hashashit, më thatë hesht! Kur…

Edmond Panariti: Fermerët shqiptarë tre herë më shumë kosto për plugimin. Qeveria spo bën asgjë për lehtësimin e tyre.

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se në Shqipëri duhen rreth 3 herë më shumë shpenzime për kostot e plugimit të tokës sesa në vendet e Bashkimit Europian. Gjithashtu ai shprehet se bujku duhet të ndihmohet që në fillim të mbjelljes së tokës në mënyrë…

Petrit Vasili: Kryeministri fajtor të shkojë përpara drejtësisë ndryshe reforma në drejtësi ka vdekur.

Konferenca për shtyp e Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili  Përshëndetje të gjithëve,  Jemi në këtë komunikim së bashku për të ngritur disa çështje shumë të mëdha të cilat shqetësojnë gjithë opinionin publik dhe që i bëjnë gjithë shqiptarët të ndihen të tradhëtuar. Pasi kryeministri i Shqipërisë i cili ka ulëritur e bërtitur për të ashtuquajturën drejtësi të re, drejtësi të reformuar dhe për reformën në drejtësi kishte në mend dhe zbatoi vetëm stabilizimin e një reforme në drejtësi, të errët e cila i shërben vetëm atij, e cila mbron vetëm atë, e cila është krejtësisht kundër dhe armike e betuar e qytetarit të zakonshëm. Kryeministri i Shqipërisë para pak ditësh në grupin e tij parlamentar deklaroi, lidhur me audio përgjimin i cili është përcjellë nga gjithë opinionin publik. Kryeministri tha – unë kam kërkuar nga një agjenci e specializuar ndërkombëtare, për ekspertizën e…

Shezai Rrokaj: Komiko-tragjik, aspekti teatral i populizmit të kësaj qeverie

Nga Shezai Rrokaj. Dy fjalë për ministren Nikolla gjatë llogaridhënies me banorët e Vllahinës në Bashkinë e Selenicës Në zbatim të programit të Qeverisë për llogaridhënie ministrja Nikolla organizoi një takim me mësues, prindër e banorë në Vllahinë të Selenicës. Zona ku e bëri takimin ministrja, është shumë e shtrenjtë për mua, sepse lidhet me…

Ylli Manjani: Drejtësia kokëulur para kryeministrit.

Gjykata e Beratit vendosi sot që Prokuroria të mos vijojë hetimet ndaj Kryeministrit Edi Rama. Procesi në Berat zhvillohet pas padisë së LSI-së kundër kreut të qeverisë, për thirrje antikushtetuese gjatë fushatës së fundit të zgjedhjeve parlamentare. Në mitigun e Beratit, një vit më parë, Edi Rama u bëri thirrje punonjësve të policisë që të…

Përparim Spahiu: Të ardhurat e mbledhura nga Tatimi mbi Fitimin u ulën me 13.4 për qind duke qenë 15 milionë dollarë më pak.

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar përmes një statusi në Facebook ku shprehet se të ardhurat e mbledhura nga Tatimi mbi Fitimin janë ulur si dhe drejton disa pyetje për Ministrinë e Financave mbi rrugën që ajo duhet të ndjekë. Më poshtë statusi i plotë: Të ardhurat e mbledhura nga Tatimi mbi Fitimin u…

Petrit Vasili: Prokuroria po vetëvritet, ajo nuk heton kryeministrin, që mashtroi për audiopërgjimin.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, ku shprehet mbi mos hetimin e kryeministrit nga ana e Prokurorisë dhe se ajo po vetëvritet duke mos filluar hetimin për Kryeministrin përpara këtij fakti flagrant. Më poshtë statusi i plotë: Prokuroria po vetëvritet, ajo nuk heton kryeministrin, që…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al