Mehmetaj: Çdo ditë skandale në shkolla, Ministria paradë rrugëve

Duke marrë shkas nga denoncimi i një nëne në Belsh ndaj mësueses për dhunë ndaj djalit 10-vjeçar, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar duke thënë se çdo ditë prindërit denoncojnë dhunën e ushtruar nga mësuesit, abuzimet seksuale dhe për shpërndarjen e drogërave nëpër shkolla. Përmes një postimi në facebook, Mehmetaj thekson se kur do…

Petrit Vasili: Kur dëgjoj këtë kryeministrin e leqendisur, që zhgarravitet rrugëve si estrada në fshat mu kujtuan vargjet e popullit

Duket se turi i llogaridhënies së qeverisë e ka irrituar disi kreun e Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili nuk ka hezituar t’i dedikojë edhe një poezi Ramës. Vasili ka shkruar se duke parë gjithë këto estrada nëpër fshat i janë kujtuar disa vargje të popullit. “Ti më ke mëndjen e kecit Si…

Kryemadhi: U bëj thirrje të gjithë shqiptarëve që kanë bindjen se kjo qeveri po e varfëron më shumë vendin, që të shtunën t’i bashkohen protestës së opozitës.

Fjala e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi në takimin me drejtuesit e degëve të LSI-së në të gjithë Shqipërinë Kemi caktuar këtë mbledhje organizative me kryetarët e rretheve si një takim pune dhe vazhdimit të diskutimit përsa i përket organizimit të strukturave të LSI-së, por mbi të gjitha edhe përsa i përket angazhimit të të…

Petrit Vasili: Dora e kryeministrit u hoqi edhe të drejtën e jetës qytetarëve duke u hequr barnat nga lista apo duke u vënë kufizime ç’njerëzore.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook ka reaguar sërish lidhur me listën për barnat e rimbursueshme të bërë publike nga qeveria. Vasili e cilëson Ramën si kryeministër portali. Ai e thekson se i është drejtuar publikisht Ramës që t’i zgjidhë dhe të lërë propagandën me shëndetin, ndërsa shtoi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al