Prenda Sejdia: Ti shërbejmë të sotmes,nesër është vonë

Nga Prenda Sejdia, Kryetare LGI Lezhë Ti shërbejmë të sotmes,nesêr është vonë. Kryefjala e ditës ; Drogë,korrupsion,kontrabandë,ryshfet,presion,shkelje ligji,padrejtësi etj…. Gjërat po lëvizin shpejt pasi kjo qeveri dhe strukturat e saj nuk janë në lartësinë e detyrës,por fatkeqësisht janë të zhytur në drogë dhe korrupsion,të konstatuara tashmë. E ardhmja e këtij vendi ështe parësore dhe jetike…

Ermela Çarçiu: Të gjithë studentët në protestë

Nga Ermela Çarciu Qeveria e quan Rilindje por realiteti i jetës studentore tregon krejt të kundërtën, është totalisht i hidhur. E ardhmja i ka rrënjët në arsim, aty ku edukohemi , dhe vetëm nëpërmjet dijeve do të mund të bëhemi të aftë për të përballuar me dinjitet të ardhmen. Por qeveria jonë duket se nuk…

Petrit Vasili: Për audiopërgjimin nuk dyshon as qeveria, por për çudi dyshojnë ca të tjerë.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook për sa i përket audiopërgjimit të vëllait të ministrit Xhafaj. Ai shkruan mbi të vërtetat që sipas tij kryeministri i ka pranuar por vetëm ca të tjerë nuk i pranojnë dot. Më poshtë statusi i plotë: Për audiopërgjimin…

Luan Rama: Parlamentarizmi ka rënë!

Konferenca për shtyp e Zëvëndëskryetarit të LSI-së Luan Rama, pas mbledhjes së Grupit Parlamentar. Siç është në traditën e komunikimit nga selia qendrore e Lëvizjes Socialiste për Integrim në ditën kur është mbledhja e grupit parlamentar, jam sot këtu përpara jush, për të sjellë qëndrimin dhe vlerësimin e grupit parlamentar në lidhje me atë çfarë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al