Endrit Braimllari: Më 26 maj qytetarët do të protestojnë kundër kryeministrit që mbolli krim dhe varfëri ekstreme në Shqipëri

  Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari i ftuar në Ora News ka folur për gjendjen aktuale të politikës, ndërsa nuk ka lënë pa përmendur edhe protestën e opozitës më 26 maj. Braimllari u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen, ndërsa ka shtuar se dita e shtunë do të jetë dita…

Petrit Vasili: Kryeministri u çmend përfundimisht e quan Zërin e Amerikës kënetë.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me akuzat dhe sulmin e Kryeministrit Edi Rama ndaj Zërit të Amerikës. Postimi i plotë i Petrit Vasilit: Kryeministri u çmend përfundimisht e quan Zërin e Amerikës kënetë. Kryeministri i zhytyr në kënetën e padijes dhe pisllëkut të konçesioneve…

Monika Kryemadhi:Protesta e 26 majit, protesta e të gjithë atyre qytetarëve që janë kundër qeverisjes së krimit dhe varfërisë.

Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për emisionin 7pa5 në Vizion Plus Cili është qëllimi i protestës? Tani mua më vjen shumë keq që ti më pyet mua cili është qëllimi i protestës, se qëllimi është shumë i thjeshtë, ndryshe nga shumë organizime të tjera, kontakti që ne kemi me njerëzit është i menjëhershëm…

Floida Kërpaçi: Kryeministri duhet të iki dhe të mos kthehet më

Lëvizja Rinore për Integrim prej disa ditësh kanë nisur organizimin për protestën e opozitës, më 26 maj para Kryeministrisë. Deputetja e LSI-së dhe kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi në një intervistë për “Koha Jonë” deklaron se mesazhi i të rinjve në këtë tubim është për kryeministrin Edi Rama. “Të rinjtë kanë një mesazh të qartë…

Klajda Gjosha: Në momentet më të rëndësishme të proçesit të integrimit të Shqipërisë, parlamentit i serviret fshehtazi dhe pa asnjë dakortësi, projekt rezoluta e integrimit.

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka reaguar me anë të një postimi në facebook ku shprehet se qeveria është pengesa e madhe e çeljes së negociatave të integrimit. ”Projektrezoluta e integrimit nuk mund të jetë një produkt kontrabandë që nuk kryen minimumi rrugën institucionale për të qënë në rendin e ditës! Asnjë diskutim nuk është kryer…

Monika Kryemadhi: Shqiptarët në 26 maj do tregojnë që janë kundër Edi Ramës, kundër politikës së drogës dhe të krimit dhe kundër politikës së varfërisë që ka instaluar në Shqipëri.

Prononcimi për mediat për Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi pas përfundimit të seancës parlamentare.  Atëherë besoj se të gjithë e shikojmë se çdo ditë e më shumë nuk ka asnjë më lloj shprese për të pasur besimin se kjo mazhorancë e kapur mund të ndryshojë. Kjo mazhorancë ka frikë jo vetëm nga fjala e lirë por kjo mazhorancë edhe nga çdo gjë të cilën e dëshirojnë jo vetëm deputetët e Kuvendit dhe të opozitës por për çdo gjë që dëshirojmë qytetarët. Sot tregoi edhe njëherë që nuk ka më shpresë, nuk ka më asnjë të ardhme me këtë grup kriminal të cilët kanë rrëmbyer dhe uzurpuar institucionet e shtetit shqiptar, të cilët kanë uzurpuar Parlamentin Shqiptar. Nuk ka më absolutisht asnjë shpresë dhe të ardhme me këtë monstër të prodhuar nga bandat dhe krimi i organizuar nga trafiku i drogës të cilët jo vetëm kanë varfëruar shqiptarët më shumë por i kanë denigruar,…

Petrit Vasili: Projektrezoluta e Rilindjes asgjësoi Këshillin Kombëtar të Integrimit, fajtore heshtja e BE-së në Tiranë.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook duke shkruar se kryeministri armik i integrimit, ka futur hajdutshe një projektrezolutë për integrimin evropian. Gjithashtu ai shprehet se BE, nëse nuk flet sot, thjesht bëhet bashkëfajtore në këtë çështje. Më poshtë statusi i plotë: Projektrezoluta e Rilindjes…

Kryemadhi takon Hahn: Negociatat për shqiptarët, jo për politikën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është takuar me zëdhënësin për Europën në grupin parlamentar të CSU në Bundestagun gjerman, Florian Hahn. Negociatat jo për politikën, por për shqiptarët, shkruan në profilin e saj në Twitter, Kryemadhi. Vizita e Florian Hahn në Tiranë ishte planifikuar në fillim të këtij muaji, pikërisht ditën kur Saimir Tahiri dorëzoi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al