Petrit Vasili: Kryeministri me rezolutën kuislinge tradhëtoi integrimin dhe hapjen e negociatave.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar përmes një statusi në Facebook ku shprehet se kryeministri e tradhëtoi rëndë dhe rrënoi përfundimisht shpresën e Shqipërisë për të bërë përpara drejt hapjes së negociatave dhe se sot Shqipëria ka vetëm një armik për hapjen e negociatave, ai është kryeministri. Më poshtë statusi i…

Kryemadhi: LSI mbështet kryerjen sa më të shpejt të Reformës Zgjedhore.

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret Presidentin George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, Roberto Montella Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI-së, Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së-së George Tsereteli si dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare të OSBE, Roberto Montella. Kryetarja e LSI-së shoqërohej…

INTERVISTA/ Gjosha: Rezoluta e PS u soll fshehtas e pa dakordësi. Qeveria, s’ka as rezultate e as besueshmërinë nga BE

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha flet në një intervistë për “standard” mbi rezolutën e sjellë dje nga PS në Parlament për integrimin. Ajo sqaron qëndrimin e opozitës e ndërsa i jep përgjigje edhe akuzave të mazhorancës. Po ashtu Gjosha komenton edhe shanset që ka vendi të përfitojë çeljen e negociatave në vendimmarrjen e pritshme të…

Shezai Rrokaj: Protesta e opozitës – një hap para për çeljen e negociatave.

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook ku shprehet se prej disa ditësh mazhoranca po i shkarkon të gjitha bateritë për të akuzuar opozitën si frenuese e integrimit. Ai gjithashtu shkruan se opozita është shprehur botërisht pro çeljes se negociatave, sepse ajo është e bindur…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al