Monika Kryemadhi: Fronti opozitar ka një qëllim: të gjithë bashkë për të rrëzuar Edi Ramën, përfaqësuesin e strukturës kriminale që varfëroi shqiptarët!

Kryetarja e LSI-së në emisionin “Të Paekspozuarit” Znj. Kryemadhi, protesta nisi si një gjë e madhe por përfundoi me kryetarin e opozitës që tërhoqi protestuesit që të mos e dëmtonin objektin e Ministrisë së Brendshme. Aksioni juaj politik duhet pak i zbehtë. Cili është komenti juaj? Komenti im është shumë i thjeshtë dhe shumë i…

Petrit Vasili: 367 mijë shqiptarë aplikojnë për llotari amerikane akuza më tragjike për Kryeministrin antipopull

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me shifrat rekord të aplikimeve të shqiptarëve për llotarinë amerikane. Sipas Vasilit, ndërkohë që mijëra qytetarë duan të ikin nga vendi, Rama që qeveris vendin e quan mëse normale. Deputeti e ka mbyllur postimin e tij duke theksuar…

Braimllari: Rama ka mbi 10 muaj që nuk e qeveris këtë vend!

Fjala e Deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari në Kuvend. Ju e patë se si sot kjo mazhorancë, me urdhër politik tërësisht tipik pr sistemet diktaroriale i kaloi për pesë minuta të , gjithë projektvendimet i votoi në mënyrë të njëanshme pa na dhënë ne mundësinë që të flisnim për këtë çështje, pra mënyra sesi ato…

Petrit Vasili: Kthimi dhe dhënia e sallës së parlamentit me koncesion qeverisë është një shkatërrim parlamentar

Fjala e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në Kuvend Kjo është sallë e Kuvendit të Shqipërisë. Kjo është sallë e të gjithë deputetëve. Rregullorja është e barabartë për të tërë. Në rregullore dhe në statusin e deputetit s’ka deputet të mazhorancës dhe të minorancës, ka të drejta që përcaktohen aty. Në mënyrë…

Monika Kryemadhi: Edi Rama është i vetëm. Kemi detyrimin për t’ia kthyer Shqipërinë shqiptarëve dhe për t’a larguar nga duart e krimit të organizuar

Fjala në Kuvend e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi  Sot shohim një parlament, që ashtu siç tha dhe z.Vasili, i është dhënë me koncension krimit të organizuar. Ky parlament tregon që është një vegël në dorën e krimit të organizuar, por mbi të gjitha është një detyrë e jona për tu përballur si një detyrim…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al