Petrit Vasili: Ministrja Manastirliu foli. Ngjan në mënyrë të pabesueshme shumë me kryeministrin e vet që kultivon papagallët qeveritarë si kjo

Përplasja mes kreut të Grupit Parlamentar të LSI dhe ministres aktuale të Shëndetësisë vazhdon ende, ndërsa ka qenë Petrit Vasili ai që i ka kthyer përgjigje Ogerta Manastirliut. Me anë të një postimi, Vasili ka thënë se Manastirliu ngjan shumë me kryeministrin e saj, ndërsa me një shprehje të Oskar Wilde, i është drejtuar duke thënë se…

Klevi Pojana: Të gjithë atyre që zgjedhin të mbrojnë të keqen!

Pas procedimit të të rinjve të FRPD për protestën përpra Ministrisë së Brendshme, një reagim i rradhës ka ardhur edhe nga nënkryetari i LRi, Klevi Pojana. Në një postim të gjatë, Pojana është shprehur se sot të rinjtë e forumeve duhet të ishin duke menduar për problematikat e fëmijëve, por një gjë e tillë nuk…

Luan Rama: Sot në ditën ndërkombëtare të fëmijëve: Një foto sa njëmijë fjalë dhe “Poema e Mjerimit” e Migjenit!

Zëvendës Kryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook ku shprehet se duhej që qeveria, shteti dhe e gjithë shoqëria të ngriheshin në këmbë e sot t’u dedikoheshin fëmijëve. Ndër të tjera ai e konsideron mjerimin si refrenin e trishtë të kohës tonë. Më poshtë statusi i plotë: Sot në ditën…

Vasili: Kryeministri antishqiptar ka rritur punësimin e trafikantëve dhe largimin e mijëra shqiptarëve.

Deklarata për media e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Shqiptarët sot u njohën sërish dhe thjesht me mashtrimin e rradhës, të pacipë si gjithmonë, por edhe në kufijtë e budallëkut edhe politik, por edhe shtetëror të Kryeministrit, ku sërish premtoi vende të reja pune. Ky mashtrim sistematik i shoqëron shqiptarët prej pesë…

Endrit Braimllari: Shqiptarët po përballen çdo ditë me një kryeministër të papërgjegjshëm, arrogant dhe pa vizion.

Deputeti dhe njëkohësisht Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook ku shprehet se nuk ka asnjë politikë konkrete për punësimin e të rinjve. Të rinjtë e vendit si shpresë të vetme shohin largimin nga vendi. Më poshtë statusi i plotë: Shqiptarët po përballen çdo ditë me…

Përparim Spahiu: Sot Edi Rama harroi fëmijët e minatorëve!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar përmes një statusi në Facebook ku shprehet se Edi Rama në urimin e tij për 1 Qershorin la në harresë fëmijët e minatorëve. Ai shkruan gjithashtu se Rama harroi të uronte fëmijët e prindërve që çdo ditë bëjnë punën më të rëndë, të pambrojtur me status të veçantë,…

Kalkulimet, Kryemadhi: Zgjedhjet lokale, ja si do e mundim Ramën në Qarkun e Fierit dhe në të gjithë Shqipërinë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi jo vetëm që ka përjashtuar çdo mundësi për koalicion me Rilindjen për zgjedhjet lokale, por deklaroi se votat e LSI-së do jenë përcaktuese për ti shkaktuar humbje dërrmuese Edi Ramës në këto zgjedhje. Kryemadhi ka folur në një lidhje direkte për emisionin Të Paekspozuarit në Top Channel. Duke sjellë disa…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al