Petrit Vasili:Kryeministri pa mend i jep mend Europës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një statusi në Facebook ka quajtur kryeministrin Rama, ideatorin e një qeverisje antieuropiane. Sipas Vasilit, integrimi ka një logjikë të thjeshtë: kush ka rezultate ecën përpara kush nuk ka mbetet në vend. Më tej Vasili ka shtuar se një kryeminister i paditur ka marrë…

Endrit Braimllari: Kur nuk qeveris dot, nuk di ç’tu thuash qytetarëve!

Sekretari i Përgjithshëm dhe njëherësh deputet i LSI-së ka reaguar përmes një statusi në Facebook duke e quajtur kryeministrin arrogant dhe të papërgjegjshëm pasi i thërret njerëzit në dëgjesë dhe më pas nuk ka nerva t’i dëgjojë. Ai shprehet se qytetarët nuk duan portale partiake, por duan punë, siguri publike, mirëqenie dhe shpresë për të…

Edmond Panariti: Urgjent, koha nuk pret. Të mbrohet prodhimi vendas

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar me anë të postimi në faqen e tij në Facebook ku shpreh shqetësimi se rrezikohet të përmbyset arritja e madhe e Bujqësisë e vitit 2017, kur për herë të parë në fruta perime, u arrit një bilanc pozitiv eksport import me 20%, pas dekadash të tëra fundosje të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al