Floida Kërpaçi: Rinia proteston sepse ne kemi një vizion tjetër për vendin. Larg bandave dhe krimit!

Kryetarja e LRI dhe njëkohësisht deputetja Floida Kërpaçi në fjalën e saj në protestën e organizuar pasditen e sotme poshtë Ministrisë së Brendshme nga të rinjtë, ka kërkuar përsëri dorëheqjen e ministrit Xhafaj. Sipas Kërpaçit, të rinjtë protestojnë sepse kanë një tjetër vizion për Shqipërinë, teksa ka theksuar se kjo qeveri po i largon ata…

Petrit Vasili: REFUZOJENI TAKSËN! Të mbrojmë djersën e shqiptarëve nga plaçkitja.

Kreu i Grupit Parlamentar ka reaguar sërish për taksën e Rrugës së Kombit duke i bërë thirrje shqiptarëve që ta refuzojnë atë. Përmes statusit të tij në Facebook ai shprehet gjithashtu se me Kosovën nuk është konsultuar kërkush dhe arroganca e kryeministrit të Shqipërisë ka zëvendësuar komunikimin me vellezërit nga Kosova. Më poshtë lajmi i…

Klevi Pojana: Rinia nuk ka më asnjë shpresë te kjo qeveri, do ta rrëzojë Ramën

Intervista e Nënkryetarit të LRI-së, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana për emisionin “Ditë e Re” në Ora News Ku konsistonte protesta e bërë ditën e djeshme? Protesta e djeshme është vazhdë e disa protestave që ne kemi ndërmarrë kohët e fundit. Jo vetëm të të rinjve por të gjithë spektrit të shoqërisë…

Nora Malaj: Suksese të gjithë maturantëve ne nisjen e provimeve të Maturës Shtetërore

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj me anë të një postimi në Facebook iu ka uruar suksese të gjithë maturantëve në provimin e parë të Maturës Shtetërore. “Përgjegjësi për Ministrinë që të realizojë standartin e këtyre provimeve, si dhe për të gjithë sistemin e arsimin parauniversitar”-ka shtuar më tej Malaj. Më poshtë statusi i plotë: Provimi…

Spahiu: Qeveria hedh 10 mijë të papunë në “tregun” e azilkërkuesve

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu përmes një statusi në facebook shprehet se sipas të dhënave të INSTAT-it, 3.300 subjekte kanë mbyllur aktivitetin e tyre në 2017. Më tej ai shprehet se qeveria ja ka dalë që të hedh 10 mijë të papunë në ”tregun” e azilkërkuesve. Deputeti i LSI-së, shton se me “këto ritme emigracioni…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al