Floida Kërpaçi: Edi Rama përgjegjës për rrënimin e arsimit, shëndetësisë, standarteve të jetesës

Fjala e Kryetares së LRI-së, Floida Kërpaçi në protestë Floida Kërpaçi: Të rinjtë shqiptarë nuk përfaqësojnë dhe nuk besojnë te sistemi i antivlerave të Edi Ramës. Sot në Shqipëri kemi një sistem të inkriminuar, një sistem ku qeveria ka përqendruar çdo gjë në një dorë oligarkësh dhe ku njerëzit e thjeshtë nuk ndihen të përfaqësuar,…

Spahiu-Ramës: Dil dhe thuaj dy fjalë për borxhin ndaj minatorëve

Për protestën e Minatorëve në pension, deputeti i LSI-së Përparim Spahiu, i është drejtuar kreut të qeverisë, Edi Rama. Spahiu i thotë Ramës që të dalë dhe ti thotë dy fjalë minatorëve për borxhin. Nga ana tjetër, deputeti i LSI-së ka ironizuar për llogaridhënien e PS-së në rrethe. ”Bamirësi bën dhe i shkon dikujt që…

Petrit Vasili: Qendër koordinimi për ISIS? Këtë duhet ta vendosë Parlamenti jo Kryeministri.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me një deklaratë të bërë nga kryeministri i Bullgarisë Boyko Borissov, në konferencën e përbashkët për shtyp të mbajtur dje bashkë me Kryeministrin Rama, ku ai u shpreh se në Shqipëri do të bëhet një qendër koordinimi për…

Edmond Panariti: Shteti të mos ta lërë në rënie të lirë bujqësinë, por ta stimulojë dhe ta mbrojë atë.

Intervista e Deputetit të LSI-së, Edmond Panariti për Report TV Në gjykimin tuaj në çfarë situate është mjedisi? Flitet shumë por çfarë ndodh konkretisht? Së pari unë do të thoja që tema e mjedisit në tërësi është kthyer tashmë në një temë qendrore publike por edhe politike. Nuk mund të mendohej në vitet ’90 për…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al