Panariti: Euron e tronditi droga

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti përmes një reagimi ka lëshuar një sërë akuzash në drejtim të qeverisë. Panariti thotë se në treg po qarkullon një valutë e lirë, që sipas tij vjen nga tregtia e drogës. Ai thekson se kjo valutë po thellon deficitin tregtar. Reagimi i Panaritit Valute e lirë me tepri nëpër xhepa, çanta…

Monika Kryemadhi: Paratë e drogës po e kthejnë Reformën në Drejtësi në konsensus të krimit të organizuar.

Prononcimi i Kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi përpara sallës së Parlamentit Besoj se e patë fytyrën e vërtetë, buratinin e Edi Ramës që sot kishte veshur ngjyrën kopjativ, për të kopjuar krimin e organizuar dhe për ta parë fytyrën e krimit të organizuar. Ngjyra e bluzës së vëllait të vetë, në makinën e Genc Xhixhës…

KLAJDA GJOSHA: Qeveria nuk ka përmbushur detyrat, dështimi me reformën në drejtësi, problem madhor.

Kur nga Italia ende pritet përgjigja e audio-përgjimit, nëse është ose jo vëllai i ministrit të Brendshëm protagonist, Lëvizja Socialiste për Integrim ka hedhur disa dyshime te reja. E ftuar në emisionin “Politika Online” të gazetares Marsela Karapanço në ‘gsh.al’, deputetja Klajda Gjosha vë në pikëpyetje kopjen që i është dërguar autoriteteve italiane për ekspertizë.…

Petrit Vasili: Shqipëria plan për qendër koordinimi për luftëtarët e ISIS. Qeveria po tradhëton shqiptarët

Intervista e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili për gazetën “Standard”   Duke marrë shkas nga deklaratat e kryeministrit bullgar në Tiranë, cili është mendimi juaj për mundësinë e ngritjes në Shqipëri të një qendre koordinimi për luftëtarët që kthehen nga ISIS? Është anormale që një lajm i tillë për ngritjen e një…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al