Shezai Rrokaj: Matura shtetërore duhet thjeshtuar.

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Matura shtetërore duhet thjeshtuar. Më poshtë statusi i plotë: Matura shtetërore duhet thjeshtuar. Përcaktimi i 5 provimeve, tre të detyrueshëm dhe 2 me të zgjedhur, u bë sipas ligjit të mëparshëm të arsimit të lartë. Asokohe, pesha specifike…

Vasili: Le të ikë Rama refugjat, nuk na duhen refugjatët

Debati për ardhjen e refugjatëve në Shqipëri, për kreun e deputetëve të grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili duhet të ikë kryeministri Edi Rama. Vasili thotë se: ”Boll më me këta armiq malinjë në krye të qeverisë, që e duan Shqipërinë pa shqiptarë. Tani le të presim bedelin e radhës të kryeministrit për të bërë përkthimin…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al