Klevi Pojana: Edi Rama duhet rrëzuar menjëherë dhe nëse e lejmë për nesër do të jemi shumë vonë

Fjala e Nënkryetarit të LRI-së, Klevi Pojana në protestë Ne jemi të gjithë të rinj të vendosur këtu për të vazhduar misionin tonë, për të protestuar kundër kësaj keqqeverisje dhe këtij kryeministri arrogant. Faktikisht kjo e sotmja, kjo qeveri i ngjan një autokracie që dita ditës po kthehet në tirani për të gjithë shqiptarët. Kjo…

Floida Kërpaçi: Sa shumë frikë ka Edi Rama nga të rinjtë!

Protesta e rradhës e të rinjve të LRI-së dhe FRPD-së përpara Kryeministrisë u shoqërua me përplasje me policinë, ndërsa protestuesit hasën barrierën e efektivëve që nuk i lejuan të qëndronin aty. Por pas këtij incidenti, ka qenë deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ajo që ka reaguar për herë të parë. Sipas Kërpaçit, të rinjtë sot…

Floida Kërpaçi: Ta refuzojmë me çdo formë demokratike këtë kryeministër që çdo ditë po instalon një sistem nuklear, i cili nuk i shërben njerëzve të thjeshtë

Fjala e kryetares së LRI-së, Floida Kërpaçi në protestë A ka sot një përgjegjës në Shqipëri për ekonominë e rrënuar? A ka sot një përgjegjës në Shqipëri për arsimin e rrënuar? Një përgjegjës për shëndetësinë ku nuk ofron asnjë shërbim për qytetarët? A ka sot një përgjegjës për Shqipërinë e cila nuk ofron shanse të…

Petrit Vasili: Hapja e negociatave do të ishte lajmi më i keq për kryeministrin dhe skenarin pro-Lindje.

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook ku shkruan se maxhoranca po bën gjithçka, që negociatat të mos hapen. Ai gjithashtu shprehet se kjo qeveri ka bërë gjithçka që të ndërtojë alibinë antieuropiane, që sheh nga lindja, pasi atje mendon se mund…

Petrit Vasili: Autostradën e mbyllën. Po 10 milion turistët nga malet si kaçakë do kalojnë?

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook për mbylljen e autostradës Tiranë – Durrës. Ai shprehet se kjo autostradë u mbyll pikërisht në startin e sezonit turistik dhe kjo është një bëmë e padëgjuar e kësaj qeverie. Ndër të tjera ai shkruan se tani…

Edmond Panariti: Çfarë duhet të mësojnë autoritetet dhe prodhuesit tanë nga takimi i G7 në Kanada?

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook duke u shprehur se autoritetet dhe prodhuesit tanë duhet të kuptojnë se nëse nuk mbrojnë veten dhe prodhimin vendas, nuk i mbron kush nga rrënimi i konkurrencës së pandershme. Ai shkruan gjithashtu se e rëndësishme është që të pengohet diskriminimi dhe…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al