Floida Kërpaçi: A ka sot një tallje më të madhe sesa t’i drejtohesh qytetarëve shqiptarë dhe ti thuash se është rritur niveli i punësimit në vend?

Fjala e Kryetares së LRI-së, Floida Kërpaçi në protestë A ka sot një tallje më të madhe sesa t’i drejtohesh qytetarëve shqiptarë dhe ti thuash se është rritur niveli i punësimit në vend? Nuk ka sot tallje më të madhe sepse ka një fakt dhe për këtë fakt nuk flasim ne. Për këtë fakt flet…

Petrit Vasili: Qytetarët që shkojnë drejt Durrësit torturohen në rrugë, na rroftë bashkëqeverisja me qytetarët

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar ashpër në lidhje me trafikun e rënduar që është krijuar ditët e fundit në të gjitha rrugët lidhëse mes Tiranës dhe Durrësit për shkak të projektit të rehabilitimit të autostradës. Vasili ka thënë se nuk është ndërmarrë asnjë masë lehtësuese, ndërsa ka shtuar se e…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi pret Zëvendësministren e Departamentit Ndërkombëtar të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, Shen Beili

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi priti sot në selinë e LSI-së një delegacion të Partisë Komuniste të Republikës Popullore të Kinës, të kryesuar nga znj. Shen Beili, Zëvendësministrja e Departamentit Ndërkombëtar të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës. Gjatë këtij takimi, Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi vlerësoi marrdhëniet e shkëlqyera midis…

Petrit Vasili: Papunësia u ul thotë kryeministri, po 400 mijë shqiptarët që ikën?

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook ku shkruan se kryeministri i bën gabim llogaritë kur thotë se papunësia është ulur përkundrazi ajo është kthyer në tragjedinë e vërtetë të Shqipërisë. Më poshtë statusi i plotë: Papunësia u ul thotë kryeministri, po…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al