Floida Kërpaçi: Rama, non grata në Shqipëri

Fjala e Kryetares së LRI-së, Floida Kërpaçi në protestë Jemi këtu ashtu siç edhe e kishim parashikuar që do të ishim për të vazhduar aksionin tonë rinor me një ideal të vetëm. Me idealin më të mirë për vendin tonë dhe kush më mirë sesa të rinjtë mund të protestojnë, të kërkojnë të drejtat e…

Klajda Gjosha: Kushtet për integrimin, drejtësia duhet çliruar nga ndikimi politik

Intervista/ Flet deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha Si ju duk fakti që Danimarka është tërhequr dhe duket se ka një tendencë pozitive për Shqipërinë? Për mua nuk përbën lajm Danimarka, nëse ka një tërheqje, nëse mendohet që do të japë një votë pro Shqipërisë. Për mua ajo që është e rëndësishme, është…

Shezai Rrokaj: Të mos bëhet teatër me Teatrin Kombëtar!

Intervista për ‘News 24’ e deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj Z. Rrokaj sot ishte provimi i matematikës për Maturën Shtetërore. Si e shihni si proces, në një kohë kur ka pretendime se del teza, qoftë për provimin e matematikës ashtu edhe atë të letërsisë? Është një proces i tej zgjatur, shumë i…

Klevi Pojana: Shkatërrimi i Teatrit Kombëtar është krim ndaj artit dhe kulturës shqiptare.

Nën Kryetari i LRI-së dhe njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI-së, Klevi Pojana ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook mbi shembjen e Teatrit Kombëtar. Ai shkruan se ndërtimi i kullave në tokën e teatrit, pra në zemrën e Tiranës është thjesht skandaloze dhe mbyllja e çdo dere për artistët nga qeveria tregon…

Petrit Vasili: Prishjen e teatrit e kërkon mllefi i të paditurve dhe të kompleksuarve.

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar përmes një statusi në Facebook  duke komentuar projektin e qeverisë për shkatërrimin e Teatrit Kombëtar. Vasili shprehet se çështja e teatrit në thelb është beteja mes padijes dhe mediokritetit të kryeministrit dhe artit e talentit të të talentuarve nga ana tjetër. Ai…

Nora Malaj: Qeveria e papërgjegjshme do të shembi Teatrin, si Neroni dogji Romën!

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook mbi shembjen e Teatrit Kombëtar. Ajo shprehet se kjo nuk është kauzë për protagonizëm, por për të mbrojtur të drejtën për mbrojtjen e Teatrit dhe vlerave të trashëgimisë kulturore, për mbrojten e Teatrit Kombëtar si vlerë e Kombit! Ndër të tjera…

Kejdi Mehmetaj: Ligji anti Kushtetues dhe korruptiv që qeveria ka përgatitur për të shembur Teatrin, është vula e turpit e kësaj qeverie.

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka reaguar përmes një statusi në Facebook mbi bojkotin e mazhorancës në mbledhjen e komisionit ku po diskutohej mbi shembjen e Teatrit Kombëtar. Ajo shprehet se kjo është dicka e pa parë dhe e pa dëgjuar dhe me sa duket Kryeministri e ka ndarë mendjen që historia të mos e…

Endrit Brahimllari: Rama po pengon integrimin, protesta jo vetëm në Tiranë

“Bashkëpunimi me PD”, Brahimllari: Opozita e bashkuar ka përgjegjësi për të përkrahur shqiptarët Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Brahimllari në një intervistë për “Koha Jonë”, shprehet se opozita ka misionin të jetë në krah të qytetarëve për të zgjidhur problemet e tyre edhe me anë të protestave. Braimllari thotë se kjo qeveri e ka…

Petrit Vasili: Bashkëqeverisja me krimin dhe jo me popullin është baraz kaos,varfëri dhe braktisje e vendit.

Intervista e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili për Ora News Situata politike nuk është mirë. Opozita pothuajse organizon çdo ditë protesta kundër kësaj mazhorance. Cili është komenti juaj në lidhje me këtë? Protestat në radhë të parë janë në gjykimin e qytetarëve pasi ata protestojnë. Mijëra të tjerë mendojnë dhe reflektojnë edhe…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al