Petrit Vasili: Po ky gërmadha kryeministër a i emëroi vetë këta drejtorët e hipotekave, që po i shkarkon tufa tufa?

Pas lajmit se kryeministri Rama ka shkarkuar nga puna 6 drejtorë të ALUIZNI-t dhe hipotekës për perfomancë të dobët, i menjehërshëm ka qenë reagimi i kreut të Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Me anë të një postimi, Vasili e ka akuzuar Ramën se të gjithë personat të cilët po i shkarkon, i ka emëruar…

Petrit Vasili: Artistët përballë manekinëve të përbuzshëm të kryeministrit dhe bashkisë.

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook ku shkruan se manekinët e bashkisë dhe të kryeministrisë mbrojnë heroikisht pazarllëkun e tyre dhe grabitjen e vlerave kulturore, historike e qytetare. Ndër të tjera Vasili shprehet se këta manekinë siç erdhën ashtu edhe do…

Përparim Spahiu:Vendosja e pagesave për rrugët e shoqëruar me heqjen e taksës së qarkullimit do të ishte veprimi i duhur!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar përmes një statusi në Facebook ku shprehet se duhet ri-parë dhe ri-menduar taksa e qarkullimit pasi kështu siç po veprohet po merren lekët dy herë, edhe nga pagesa e rrugëve dhe nga taksa e qarkullimit. Më poshtë statusi i plotë: Nuk ka asgjë të re dhe që shqiptarët…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al