Luan Rama: Faleminderit Policisë së Shtetit!

Një video e publikuar mbrëmjen e djeshme ku dy të rinj vrisnin në mënyrën më barbare një qen të rracës pitbull me një shkop, ka prekur zemrën e deputetit të LSI, Luan Rama i cili i ka denoncuar ata në polici. Në një postim, Rama ka lajmëruar se dy të rinjtë të quajtur Neritan Mahmuti…

Petrit Vasili: Skandal! Kryeministri rrodhi, do rregulla speciale të BE-së për të

Kryeministri Rama në një intervistë për austriaken Profil.at deklaroi se është i gatshëm të kthejë të gjithë azilkërkuesit në Shqipëri, ndërsa mbi këtë deklaratë ka reaguar edhe kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili. “Kryeministri rrodhi”, ka shkruar Vasili, teksa shton se sipas tij sa herë që Rama flet zbulon një padituri dhe profanizëm…

Luan Rama: E tmerrshme çfarë kriminelësh rriten në këtë vend!

Jeta osh Qef dhe Animal Rescue Albania kanë shpërndarë dje një video me pamje makabre, ku dy të rinj, në një akt prej kriminelësh gjakftohtë, vrasin pa as më të voglën mëshirë një qen të lidhur e të pambrojtur, duke e qëlluar pa pushim në kokë deri sa kafsha e gjorë jep shpirt! Ky akt…

Monika Kryemadhi: Urimet më të mira për të gjithë besimtarët myslimanë në festimet e Bajramit të Madh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi me anë të një postimi në Facebook ka uruar Festën e Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. “Uroj nga zemra që fryma, vlerat dhe mësimet e tij të jenë një mësim i madh për shoqërinë tonë gjatë gjithë vitit”-shkruan Kryemadhi. Më poshtë statusi i plotë: Urimet më të mira për…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al