Sa litra ujë duhet të pimë gjatë verës?

Tani që pothuajse kemi hyrë zyrtarisht në ditët e nxehta të verës, rrezet e diellit rrisin nxehtësinë dhe shtojnë rrezikun për tu dehidratuar. Trupi ynë dillon të djersijë në mënyrë që të rregullojë temperaturën në organizëm. Gjëndrat e djersës nxjerrin jashtë nxehtësinë e tepërt, mirëpo duhet që vazhdimisht të kompesojnë humbjen e lëngjeve. Pra lind…

“140 milion euro të gllabëruara për zyra e makina”, Vasili i ashpër ndaj qeverisë: S’kanë lekë për Teatrin Kombëtar

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar përsëri në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar, teksa ka akuzuar qeverinë se ka shpenzuar në 3 vitet e fundit rreth 140 milion euro për zyra dhe lukse. Sipas Vasilit, qeveritarët kanë harxhuar lekë pafund vetëm për zyra, makina të shtrenjta e vila, ndërsa është shprehur…

Fotoja e shkrepur në metronë e Moskës që pushtoi rrjetin!

Një fotografi e publikuar në Twitter është kthyer në hitin e rrjeteve sociale, duke u pëlqyer dhe shpërndarë nga qindra njerëz. Fotografia është bërë në një metro të Moskës në Rusi ku pothuajse të gjithë pasagjerët shihen duke lexuar libra. Gjë kjo që nuk ndodh shpesh në ditët e sotme. Nikola Mirkovic e publikoi fotografinë…

  • Publikuar tek kategoria Sociale

Petrit Vasili: Funksionimi minimal i parlamentit nuk ekziston më.

Kreu i grupit parlamentar  të LSI-së, Petrit Vasili ka reguar sot për incidentet në komisionet e Kuvendit. Në një postim në Facebook, Vasili thotë se Parlamenti dhe deputetët e PS kanë rënë në greminën mendore të kryeminstrit. Deklarata e plotë e Petrit Vasilit: “Gremina mendore e kryeministrit, imituesit bajate te tij dhe Parlamenti. Parlamenti tashme…

Përparim Spahiu: Të ardhurat për frymë të shqiptarëve janë sa 29% e mesatares së Bashkimit Europian, nga 30% që ky tregues ishte një vit më parë.

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar në Facebook për situatën e krijuar në Shqipëri duke u bazuar në të dhënat e Eurostat që tregojnë se shqiptarët janë më të varfërit në rajon, madje krahasuar me veten jemi edhe më keq se një vit më parë. Më poshtë statusi i plotë: Ky grafik tregon shumë.…

Çfarë po ndodh në Kupën e Botës: Kush i ka pritur këto katër befasi?

Botërori i Rusisë është i destinuar për të dhuruar befasi të mëdha. Katër skuadrat favorite për të triumfuar e kanë nisur keq këtë botëror Është Spanja që ka barazuar me Portugalinë, për të vazhduar me Argjentinën që po ashtu barazoi me Islandën. Befasinë e madhe e shkaktoi Meksika që mposhti Gjermaninë 1:0, ndërsa së fundi…

  • Publikuar tek kategoria Sport
al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al