Erklent Krifsa: Tirana që thonë dhe Tirana që vërtetë është

Kryetari i LRI-Së për Tiranën, Erklent Krifsa me anë të një postimi ka reaguar kundër kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duke i kërkuar llogari për të gjitha ndryshimet e bëra në kryeqytet. Sipas Krifsës, sot një rrogë mujore e çdo familje shkon për taksat vjetore të vendosura, teksa ka shtuar se pallatet po…

Petrit Vasili: Shtet halabak. Ministria e Brendshme përkthen zv.ministrin e saj nga shqipja në shqip.

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër nëpërmjet një statusi në Facebook kundër qeverisë dhe Ministrisë së Brendshme. Vasili shprehet se sa më shumë gënjejnë aq më shumë vërtetojnë poshtërsirat e tyre në kurriz të popullit dhe të Shqipërisë. Më poshtë statusi i plotë: Shtet halabak. Ministria e…

Gjumi i tepërt po aq i dëmshëm sa të flini pak

Një studim i ri i publikuar në revistën ‘BMC Public Health’ ka zbuluar se gjumi i tepërt është po aq i dëmshëm sa të flini pak, ndërkaq shpie në probleme shëndetësore siç është shtypja e lartë e gjakut dhe nivelet e larta të kolesterolit. Për këtë konstatim, hulumtuesit kanë analizuar të dhënat e 133,608 koreanëve të…

Përparim Spahiu: Vazhdojmë të thyejmë çdo rekord, por për keq ama.

Deputeti i LSI-së. Përparim Spahiu ka reaguar në Facebook ku me anë të një grafiku të dhënash nga Monitor tregon se shqiptarët renditen të parët si azilkërkues në raport me popullsinë. Spahiu shkruan se ky është një fakt që tregon gjëndjen e rënduar ekonomike,  papunësi  dhe varfëri në rritje. Më poshtë reagimi i plotë: Vazhdojmë të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al