Luan Rama: Parlamentarizmi i vrarë, demokraci e gjymtuar!…

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama gjithashtu ka reaguar për seancën e sotme në Kuvend dhe mos dhënien e fjalës opozitës. Rama shprehet se klasa politike dhe Kuvendi i Shqipërisë, nuk e meritojnë çeljen e negociatave! “Që qytetarēt të mos ndëshkohen prej parlamentarizmit të vrarë e papërgjegjshmërisë politike, të dëshmojnë se e meritojnë Europën nën moton:…

Petrit Vasili: PS groposi parlamentarizmin

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për seancën e sotme në Kuvend dhe mos dhënien e fjalës opozitës. Vasili shprehet se Edi Rama ka urdhëruar kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi që t’i heq të drejtën e fjalës opozitës. Duke e cilësuar këtë si një shkelje kushtetuese, Vasili thotë se sot vendi nuk…

Petrit Vasili: Parlamenti u varros sepse opozitës ju rrëmbye fjala!

Prononcimi për mediat i Kreut të Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili pas përfundimit të Kuvendit Kryetari i Kuvendit nuk ka asnjë të drejtë që të mohojë të drejtën e diskutimeve secilit nga diskutantët deputetë, ku secili siç thotë rregullorja e Kuvendit , një rregullore që tashmë është kthyer në një rreckë të qelbur. I…

10 vendet më interesante të botës, që nuk mund të vizitohen

10 vendet më interesante të botës, që nuk mund të vizitohen Njihuni me listën e vendeve të çuditshme dhe interesante në të njëjtën kohë, që, për fat të keq, nuk mund të vizitohen, pasi janë të arritshëm vetëm për pak të autorizuar Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al