Përparim Spahiu: Nuk e votova reformën për të goditur juristët profesionistë, por ata që rreshtohen me qeverinë!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar përmes një statusi në Facebook ku deklaron se reformën në drejtësi nuk e votoi që nga sistemi të largohen juristët profesionistë dhe ata që nuk rreshtohen me qeverinë. Spahiu shprehet gjithashtu se vendimet e dyshimta, aspak të besueshme dhe jo në barazi para ligjit të strukturave të Vetting-ut,…

Riparimi i autostradës, shpërthen Petrit Vasili: E bllokuar, kryeministër damlla që mbledh gjoja ankesa lart e poshtë

Çështja e trafikut të rënduar në autostradën Tiranë-Durrës po kthehet në një problem serioz, ndërkohë që ka qenë kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ai që ka reaguar përsëri kundër kësaj katrahure. Vasili ka rikujtuar edhe njëherë njoftimin e ARRSH-së ditën e djeshme ku thuhej se aksi do të hapej në mesditë, teksa…

Petrit Vasili: Ky kryeministër tradhtar i integrimit dhe gënjeshtar i popullit.

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook kundër kryeministrit. Vasili shprehet se ky kryeministër është një gënjeshtar pa shërim i popullit dhe se ai e ka tradhtuar haptas integrimin pasi u tha europianëve se e ka kthyer zverkun nga lindja e…

Klajda Gjosha: Hollanda e drejtpërdrejtë dhe konkrete në kërkesat e saj. Do të ishte fatale nëse Shqipërise do ti refuzohen negociatat!

Intervista e Deputetes së LSI-së, Klajda Gjosha për “Fax News”    Janë të shumta debatet që po zhvillohen, në fakt një ditë më parë në komisionin për çështjet e Europës në parlamentin e Hollandës është diskutuar pikëisht çështja e hapjes së negociatave për Shqipërinë po ashtu edhe për Maqedoninë. Debati në parlament u zhvillua në…

Cilat janë ushqimet që ju mbrojnë nga rreziku i kancerit

Janë disa ushqime që janë të dobishme për organizmin dhe ndikojnë në mënyra të ndryshme mbi të Por, pavarësisht ndryshimeve, të gjithë kanë diçka të përbashkët: ndihmojnë për të zvogëluar rrezikun e kancerit. Më poshtë po shohim cilat janë këto ushqime dhe si ndikojnë ato. Lakër Brukseli, lakër me gjethe jeshile apo lulelakra… Kjo klasë…

Vasili: Bllokimi i integrimit në BE, armiku është Edi Rama

Në 28 qershor, Këshilli Europian do të jap notën për Shqipërinë. Mediet e huaja, kanë zbuluar se është ”Jo” çeljes së negociatave të anëtarësimit, pasi ka ende vende skeptive. Lidhur me këtë çështje që është në pikun e saj, kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili rendit të gjitha zhvillimet negative të qeverisë ”Rama…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al