Spanja eleminohet nga botërori, Vasili: Nuk festojnë, të shkojë ky defiçenti ynë t’ua organizojë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar në lidhje me eleminimin e kombëtares spanjolle nga botërori, duke ironizuar kështu edhe kryeministrin Rama. Me anë të një postimi, Vasili ka shkruar se Spanja u eleminua nga kampionati njëlloj si Gjermania, apo edhe si Rama nga negociatat. Deputeti e ka vijuar ironinë, teksa shton se…

Nora Malaj: Të gjithë së bashku për të ndërtuar një të ardhme të sigurt për një zhvillim të qëndrueshëm Rajonal!

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj ishte e pranishme në një konferencë ndërkombëtare dy ditore të realizuar nga Universiteti i Kozencës. Ajo shprehet se kjo ishte një eksperiencë shumë e bukur dhe që ndihmonte në krijimin e një klime të qëndrueshme, në drejtim të zhvillimit të Turizmit , Edukimit, Ekonomisë dhe Agrikulturës. Më poshtë statusi i…

Kejdi Mehmetaj: Estrada që kthehet në diktaturë dhe “profesionistët” që i bëjnë sehir pushtetit!

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj ka reaguar përmes një statusi në Facebook mbi cështjen e Teatrit dhe Bibliotekës Kombëtare. Ajo bën një krahasim ndërmjet teatrit dhe bibliotekës, ku shton se për bibliotekën nuk është kushtuar asnjë lloj vëmendje, pasi ajo nuk ka tokë për të ndërtuar kulla dhe nuk ofron para për xhepat e Kryeministrit.…

“Llogaridhënia”, Braimllari: Rama ka 10 muaj që nuk qeveris

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, ka reaguar sot ndaj deklarata të bëra nga kryeministri Edi Rama në takimin e fundit të “Llogaridhënies” që ai zhvilloi sot në Korçë. Reagimi i Braimllarit Kryeministri qesharak thotë që llogaridhënia është urë solide ndërveprimi e qeverisë dhe njerëzve. Kryeministri qesharak ka 10 muaj që nuk qeveris, ka…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Klajda Gjosha: Ja pse është thuajse e pamundur çelja e negociatave qershorin e 2019-ës

“Drejtimi i drejtësisë nga politika dhe mbrojtja që ajo i bën individëve me imunitet ishte e papranueshme nga BE” Ish-ministrja e Integrimit, deputejta  e LSI-së Klajda Gjosha flet në një intervistë në “standard” mbi vendimin e BE-së që shtyu edhe më një vit hapjen e negociatave me Shqipërinë. Sipas Gjoshës do jetë thuajse e pamundur…

Vasili: Rama në siklet, po i imponon Prokurorisë se ç’duhet të flasë për vdekjen e shoferit të Xhafajt

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj nga Korça pretendimeve të ish-kryeministrit Berisha, se pas vrasjes së shoferit të ministrit të Brendshëm Xhafaj, qëndrojnë larje hesapesh nga klanet mafioze. Por për Ramën, vdekja e gardistit u shfrytëzua nga opozita për të sulmuar ministrin Xhafaj. Por ky reagim i kreut të Qeverisë ka nxitur reagimin e Lëvizjes Socialiste…

Endrit Braimllari: Edi Rama me votën e parlamentit kërkon të shkatërrojë në mënyrë të ligjëruar Teatrin Kombëtar dhe të ndërtojë kullat e tij klienteliste.

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar në Facebook kunder kryeministrit Rama për prishjen e Teatrit Kombëtar. Braimllari shprehet se kryeministri po përdor parlamentin për të hequr përgjegjësinë nga vetja. “Sellja në parlament e ligjit me procedurë të përshpejtuar për prishjen e Teatrit dhe ndërtimin e kullave klienteliste të Edi Ramës është shenja më e…

Luan Rama: Skandali i radhës, Biblioteka përmbytet, kryeministri kërkon para për Xhakën e Shaqirin

Zv.Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama e ka cilësuar një skandal nismën e kryeministrit për të mbledhur para për të paguar gjobën e dy shqiptarëve të Zvicrës të vendosur nga FIFA. Në një status, ai thotë Ramës nuk i intereson pse Bibioteka Kombëtare përbytet pasi janë prishur bulevardet dhe trotuaret dhe janë shkatërruar…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al