Endrit Braimllari: Kryeministër mashtrues inaguron Teatrin provizor për ti hapur rrugë prishjes së Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e kullave klienteliste

Menjëherë pas inagurimit të sallave të reja të teatrit të “Turbina”, ka ardhur edhe reagimi i deputetit të LSI, Endrit Braimllari. Sipas Braimllarit, kryeministri Rama po mashtron, sepse inagurimi i teatrit provizor i hap rrugën shembjes së atij Kombëtar. Deputeti ka shpërthyer në akuza ndaj Ramës, ndërkohë që shkruan se në vend të TK do…

Petrit Vasili: Rama të ndiqet penalisht se gënjeu për audiopërgjimin, ç’siklet ka….kryeprokurorja që s’vepron?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në lidhje me audiopërgjimin e Agron Xhafajt, teksa ka akuzuar kryeministrin Rama se ka gënjyer. Sipas Vasilit, materialet priten të hetohen përsëri, ndërkohë që ka shtuar edhe një deklaratë të Ramës më 16 maj, ku thonte se vëllai i ministrit…

Takim me Fleckenstein, Mehmetaj: Ka vetëm një fajtor, Edi Rama

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj me anë të një postimi ka treguar se ditën e sotme ka qenë e ftuar në një diskutim me eurodeputetin Knut Fleckenstein, teksa ka thënë se tryeza ishte e njëanëshme. Sipas Mehmetaj, opozita nuk ishte e ftuar si e barabartë, teksa ka shtuar se si kusht kryesor BE-ja n aka…

Nora Malaj: Statusi i jetimëve, jo lëmoshë, por nevojë për trajtim me dinjitet nga qeveria e shoqëria

Deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka reaguar me anë të postimi në Facebook ku shprehet se  sot, kur Shqipëria ka humbur trenin europian dhe kur kategoritë e ndryshme në nevojë gjenden ende në “ditën e hallit”, diskutimi i përcaktimit të statusit të jetimëve dhe vendosja e përmirësimi i kushteve sociale të jetimëve është domosdoshmëri jetike dhe…

Edmond Panariti: Humb – Humb, simbol i “kretinizmit” politik

Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Shqipëria lëshoi shumë, në cënim të sovranitetit dhe interesave të saj, ndaj vendeve të vecanta për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian këtë vit por nuk mori asgjë. Më poshtë statusi i plotë:   Humb – Humb…simbol i “kretinizmit”…

Mehmetaj: Mazhoranca të kthehet më këmbë në tokë, dështoi me negociatat

Fjala e deputetes së LSI Kejdi Mehmetaj ne tryezën e rrumbullakët “Çfarë e pret Shqipërinë mbas konkluzioneve të Këshillit të BE për çështjet e përgjithshme: Pritshmëritë dhe detyrat” Përshendetje unë jam Kejdi Mehmetaj, Jam deputete në Parlamentin e Shqipërisë nga LSI.Dua të falenderoj në rradhë të parë fondacionin Friedrich Erbert që na bëri pjesë të…

Eriol Braimllari: Kjo është e vetmja qeveri që feston për mos hapjen e negociatave!

Eriol Braimllari nga Departamenti i Marrëdhënieve me Jashtë në LSI e cilëson qëndrimin e qeverisë shqiptare dhe Ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati për negociatat si të papërgjegjshëm. Në një reagim në Facebook, Eriol Braimllari shprehet se qeveria shqiptare po feston me taksat e qytetarëve dështimin e negociatave. Më poshtë statusi i plotë: Paaftësia dhe dashakeqësia…

Përparim Spahiu: Rrëzimi i kësaj të keqeje detyrë e jona, e një opozite të bashkuar pa dallime ideologjish a krahësh politikë!

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka reaguar përmes një statusi në Facebook mbi situatën aktuale në të cilën ndodhet Shqipëria. Ai shprehet se nëse një ditë mbyllet pa plagosje, vrasje, arrestime grupesh kriminale, kapje të sasive të mëdha të drogës, do të dukej habi e madhe. Ndër të tjera Spahiu shkruan se kriminalizimi i shoqërisë…

Endrit Braimllari: Përgjegjësi kryesor për mosçeljen e negociatave është Edi Rama.

Një reagim tjetër mbi vendimin për mos hapjen e negociatave ka ardhur nga deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook ai shkruan se ky kryeministër nuk ka vullnet për të avancuar në proceset integruese, sepse axhenda e tij është antikombëtare. Ai e cilëson kryeministrin si fatkeqësi kombëtare dhe shkaktari kryesor…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al